کد خبر: 822648 A

۱۵ هنرمند نقاش آثار فیگوراتیو خود را در گالری مژده تحت عنوان "سکوت نامحسوس" در معرض دید علاقمندان به هنر قرار داده‌اند.

به گزارش ایلنا، گالری مژده این روزها میزبان نمایشگاه آثاری از ۱۵ هنرمند است که شیوه کاری آنها ماهیتی فیگوراتیو دارد. این آثار توسط هنرمندانی خلق شده که جنبه‌های بصری محیط پیرامونی خود را با ماهیتی روانشناختی درمقابل مخاطبان قرار داده‌اند.

چیزی که در بدو ورود به نمایشگاه "سکوت نامحسوس" مخاطب را به چالش دعوت می‌کند؛ شیوه بیانگری این مجموعه آثار است که مخاطب را در تقابل با عنوان نمایشگاه و شیوه بیانگری آثار این هنرمندان قرار می‌دهد.

زنی معلق در هوا، شاهزاده‌ای قجری افسون‌شده در ماهیت مدال‌ها و نشان‌ها، مادر و فرزندی ایستاده در خزان با نگاهی به رشته‌های رنگی معلق بر درخت‌ها، مردمانی سرگردان در محیط شهری، زنی ایستاده در کنار عکس رادیولوژی و ... جملگی آثاری هستند که بیانگر نگاه اجتماعی هنرمندان این نمایشگاه به محیط پیرامونی خود را نشان می‌دهند. نگاهی که گاها خیالی و حتی طنزگونه، مخاطب را دعوت به دنیای ذهنی هنرمند می‌کنند.

گوناگونی نگاه هنرمندان این نمایشگاه نیز بر جنبه‌های زیباشناختی این مجموعه افزوده تا مخاطب در یک بستر کلی با زاوایای مختلفی از جنبه‌های هنری و شیوه بیانگری آثار روبرو شود.

این مجموعه آثار که توسط علی خالق در گالری مژده گردآوری شده، با انتخاب آثاری از هنرمندان قصد دارد زوایای دید هر هنرمند به محیط پیرامونش را در جهت بازآفرینی معنا و شیوه بیانگری در معرض دید مخاطبان قرار دهد.

علی خالق درباره گردآوری آثار این نمایشگاه در گفت: در نمایشگاه "سکوت نامحسوس" هنرمندانی که سال‌ها در زمینه نقاشی فیگوراتیو فعالیت و دغدغه دارند را دعوت کردم و به نظرم یک نمایشگاه جذاب شکل گرفته است که در آن هر هنرمند قلم خودش را دارد.

این هنرمند افزود: بعضی از آثار این نمایشگاه کاملاً فیگوراتیو هستند و برخی ماهیتی شبیه به آبستره دارند. این تضادها در مجموعه، تفاوت قلم هنرمندان و زوایه نگاه آنها را نشان می‌دهد که موضوع بسیار مهمی است. به طور کلی برخوردهای مختلفی با فیگور را در این مجموعه آثار شاهد هستیم؛ به عنوان مثال در آثار علیرضا آدم‌بکان فضای انتزاعی می‌بینیم یا در تابلوی لیلا ویسمه فضای گسترده‌ای را می‌بینیم که لکه‌هایی مانند فیگور انسان در آن حضور دارد.

خالق ادامه داد: هنرمندان حاضر در این نمایشگاه سال‌هاست که به این شیوه کار می‌کنند و همه مخاطبان نیز با فضای کاری آنها آشنا هستند و حالا در کنار هم قرار گرفتن این آثار در یک نمایشگاه به مخاطبان این فرصت را می‌دهد که از وضعیت نقاشی فیگوراتیو و زوایای پنهان بیانگری هنرمندان در قالب آثار خود آگاه شوند.

 نمایشگاه نمایشگاه "سکوت نامحسوس" آثاری از علیرضا آدم‌بکان، علیرضا چلیپا، بهنام کامرانی، حسین تمجید، لیلا ویسمه، مسعود کشمیری، مهرداد خطایی، مرتضی خسروی، اوژن شیراوژن، سعید احمدزاده، علی خالق، نزار موسوی‌نیا، احسان نصری، داریوش قره‌زاد و حمیده حجار به نمایش درآمده است.

این نمایشگاه تا ۲۶ مهرماه در گالری مژده به نشانی سعادت‌آباد، علامه شمالی، خیابان هجدهم شرقی، پلاک ۲۷ میزبان علاقمندان به هنر است.

10

11

گالری مژده نمایشگاه "سکوت نامحسوس" آبستره
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر