کد خبر: 822610 A

اثر «گمشدگان ژاپنی» به قلم «اریک فی» روزنامه‌نگار جنایی‌نویس فرانسوی و با ترجمه محمود گودرزی توسط نشر افق منتشر شد.

به گزارش خبرنگار ایلنا، اثر «گمشدگان ژاپنی» به قلم «اریک فی» روزنامه‌نگار جنایی‌نویس فرانسوی و با ترجمه محمود گودرزی توسط نشر افق منتشر شد.

موضوعات اصلی و فرعی داستان حول محور شخصیتی به نام نائوکو، که قربانی یک عملیات آدم‌ربایی شده است، شکل می‌گیرد. درواقع ماجراهای پیرامونی در طول داستان، سرنوشت زندگی انسان‌هایی را روایت می‌کند که در دهه هشتاد قرن بیستم میلادی، قربانی سرنوشت حکومت‌های توتالیتر، مخوف و در حال ستیز با دنیا در شرق آسیا بودند. به همین جهت، داستان‌های آدم‌ربایی که در طول داستان مورد مرور قرار می‌گیرند، روایت‌هایی از ربوده‌شدگان با انگیزه‌های سیاسی را برای مخاطب بازنمایی می‌کند. 

اریک فی، نویسنده فرانسوی تاکنون چندین اثر مختلف در ژانرهای تریلر و جنایی به رشته تحریر درآورده است و این رمان که در سال 2016 در فرانسه منتشر شده است سه فصل دارد که هرکدام به چند بخش تقسیم می‌شوند و توسط محمود گودرزی، به زبان فارسی برگردانده شده و در 1100 نسخه توسط نشر افق، در قطع رقعی و جلد شومیز، در 216 صفحه و با قیمت 25 هزار تومان، روانه بازار کتاب شده است. بخش‌هایی از رمان را از نظر می‌گذارید:

«نائوکو ساعت شش و سی و چهار دقیقه‌ی بعدازظهر از کنار اتومبیل پارک شده‌ی سفیدرنگی می‌گذرد، بی‌آنکه سایه‌ی دو نفر را داخل آن ببیند. یکی از آنها از پنجره‌ای که شیشه‌اش پایین آمده صدایش می‌زند و سؤالی می‌کند،‌ در حالی که نفر دوم بی‌صدا و عبوس مثل نینجاها از ماشین پیاده می‌شود...»

محمود گودرزی انتشارات افق گمشدگان ژاپنی رمان گمشدگان ژاپنی اریک فی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر