کد خبر: 822082 A

شبکه بین‌المللی نمایش فیلم‌های مستقل بشردوستانه بر بستر اینترنت توسط عابدین مهدوی راه‌اندازی شد.

به گزارش ایلنا، عابدین مهدوی با اشاره به دلایل راه اندازی این شبکه گفت: ما پیش از این با راه‌اندازی موسسه فیلم انسانیت در سال 2014 در زمینه تولید فیلم‌های مستند و داستانی با محوریت موضوعات بشردوستانه و حقوق بشر فعالیت خود را آغاز کردیم. پس از راه‌اندازی این موسسه فیلمسازان بسیاری از دنیا علاوه بر تولید فیلم خواستار حمایت ما در زمینه نمایش بودند و به همین دلیل بعد از یک برنامه‌ریزی و تلاش سه ساله شبکه نمایش اینترنتی فیلم‌های مستقل، راه‌اندازی شد و هم اکنون مراحل فنی آن تمام شده و در مرحله تست نهایی است و همزمان با روز جهانی حقوق بشر در دهم دسامبر، 19 آذر ماه افتتاح خواهد شد.

مهدوی افزود: قراراست با راه‌اندازی این شبکه بزرگترین و جامع ترین مرکز ارتباطی بین فیلمسازان مستقل شکل بگیرد و فیلمسازان مستقلی که موضوعات بشردوستانه را دنبال می‌کنند و به تصویر می‌کشند، می‌توانند از این شبکه ارتباطی برای فعالیت‌های خود استفاده کنند.

 وی ادامه داد: تمامی فیلمسازانی که به دلایل مختلف آثاری درحوزه انسان دوستانه و بشردوستانه ساخته‌اند و امکان نمایش این آثار را به صورت رسمی پیدا نکرده‌اند، می‌توانند بدون دغدغه آثار خود را در این شبکه نمایش بدهند تا هم در مسیر فعالیت‌های انسان‌دوستانه قدم برداشته باشند و هم سازمانهای بین‌المللی بتوانند از آثار آنها حمایت کنند.

وی ادامه داد: همچنین قصد داریم بزودی اولین دوره جشنواره فیلم انسانیت را با بهره‌گیری از فیلم‌های سینماگران مستقل در سال 2020 میلادی با عنوان زمین درخشان برگزار کنیم که بزودی در وب سایت موسسه فیلم انسانیت www.humanityfilm.com اطلاعات تکمیلی آن ارائه خواهد شد.

عابدین مهدوی یکی از فیلمسازان شناخته شده ایرانی در زمینه حقوق بشر، جنگ و کودکان جنگ زده است که تاکنون در بیش از 17 کشور جنگ‌زده و بحران بین‌المللی حضور داشته باشد و آثار مختلفی را ساخته است که جوایز بسیاری را بدست آورده است، وی همچنین دارای مقام مشورتی از شورای حقوق بشر سازمان ملل متحد در سوئیس است و با این سازمان فعالیت می‌کند.

فیلم‌های عابدین مهدوی بدون هیچ حمایت دولتی ساخته شده‌اند و سال گذشته نیز آخرین اثر وی با موضوع مقاومت مردم کوبانی در برابر داعش، برای حضور در جشنواره ملی و جهانی فیلم فجرعرضه شد اما توسط هیات انتخاب هر دو جشنواره دیده نشد.

عابدین مهدوی راه اندازی شبکه بین المللی اینترنتی نمایش فیلمهای مستقل بشردوست شبکه بین المللی نمایش فیلمهای مستقل بشردوستانه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر