کد خبر: 822009 A

برنامه گرامیداشت هفته ملی کودک در پایگاه میراث جهانی شوش برگزار شد.

به گزارش ایلنا، بیژن حیدری‎زاده (مدیر پایگاه میراث جهانی شوش) با اشاره به برگزاری هفته کودک در پایگاه میراث جهانی شوش، اظهار کرد: در این برنامه کودکان از موزه باستان‎شناسی شوش بازدید و توضیحات لازم را از کارشناس مربوط دریافت کردند.

حیدری‎زاده افزود: در ادامه این برنامه، کودکان با حفظ حرمت ایام سوگواری محرم و صفر و با راهنمایی مربیان خود، برخی از بازی‎های سنتی را به منظور احیاء و حفظ این آداب زیبا اجرا کردند.

او اجرای این برنامه در راستای اهداف آموزشی پایگاه میراث جهانی شوش و با هدف آشنایی هرچه بیشتر کودکان با مواریث فرهنگی عنوان کرد و گفت: بزرگداشت روز جهانی و هفته ملی کودک با اجرای برنامه قصه‎های عروسکی و پذیرایی از کودکان در محیط باغ‎موزه شوش به پایان رسید .

مدیر پایگاه میراث جهانی شوش خاطرنشان کرد: در هفته ملی کودک، علاوه بر برنامه بازدید روزمره از موزه و محوطه میراث جهانی شوش، با هماهنگی‎های صورت‎گرفته با مدارس و مراکز مهد، کودکان مقطع ابتدایی و مهدکودک از موزه و محوطه میراث جهانی شوش بازدید کردند و در کنار بهره‎مندی از توضیحات کارشناسان مربوط، زمینه الفت و آشنایی هرچه بیشتر کودکان با تمدن درخشان ایرانی اسلامی از راه اجرای برنامه‎های مفرح و آموزشی در کنار معرفی مواریث فرهنگی شوش فراهم شد.

هفته کودک پایگاه میراث جهانی شوش بزرگداشت روز جهانی و هفته ملی کودک
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر