کد خبر: 820800 A

شبکه مستند در قسمت پایانی مجموعه مستند «در کنار متن» با عنوان «میراث کامبوزیا» به حاشیه‌نشینی در اطراف زاهدان و زابل می‌پردازد.

به گزارش خبرنگار ایلنا، قسمت سیزدهم مجموعه مستند «در کنار متن» با موضوع حاشیه‌نشینی، زمینه‌ها و تبعات آن، و تلاش سازمان‌های مردم‌نهاد و فعالین اجتماعی برای کاهش آسیب‌های اجتماعی موجود در این مناطق،  چهارشنبه ۱۷ مهر ساعت ٢١ از شبکه مستند سیما پخش می‌شود.

«میراث کامبوزیا» نام این قسمت است که حاشیه‌نشینی در اطراف زاهدان و زابل را در بستر فعالیت‌های آموزشی و بهداشتی- درمانی مرحوم امیر توکل کامبوزیا و خانواده‌اش در محله‌های شیرآباد، کریم‌آباد و کلاته کامبوزیا روایت می‌کند.

در این قسمت باهدف تبیین دلایل مهاجرت وزندگی در سکونت‌گاه‌های غیررسمی، گروه تولید به روستاهای مرزی اطراف زابل و زهک رفته و برای نشان دادن راه‌حل‌های خُرد و محلی در سفر به ایرانشهر و بمپور، استفاده از ظرفیت‌های محلی و توان منطقه‌ای را به تصویر کشیده است.

مجموعه «در کنار متن» به تهیه‌کنندگی و کارگردانی مریم السادات مؤمن زاده با مشاوره و مشارکت سازمان امور اجتماعی وزارت کشور در ۱۳ قسمت تولیدشده است، قسمت پایانی این مجموعه امشب ساعت ۲۱ از شبکه مستند پخش و فردا ساعت ۱۰ بازپخش می‌شود.

استفاده از ظرفیت حاشیه نشینی مهاجرت وزارت کشور شبکه مستند
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر