کد خبر: 820141 A

گالری مژده در سومین جمعه مهرماه میزبان نمایشگاه گروهی نقاشی"سکوت نامحسوس" می‌شود.

به گزارش ایلنا، نمایشگاه گروهی نقاشی"سکوت نامحسوس" با ارائه آثار ۱۵ نقاش عصر جمعه نوزدهم مهر ماه در گالری مژده آغاز به کار می‌کند.علی خالق انتخاب آثار این نمایشگاه را برعهده دارد و قرار است رویکردهای متنوع نقاشی پیکره ای امروز ایران را مرور کند.

در این نمایشگاه آثاری از علیرضا آدمبکان، علیرضا چلیپا، بهنام کامرانی، حسین تمجید، لیلا ویسمه، مسعود کشمیری، مهرداد خطایی، مرتضی خسروی، اوژن شیراوژن، سعید احمدزاده، علی خالق، نزار موسوی نیا، احسان نصری، داریوش قره زاد، حمیده حجار به نمایش درمی‌آید.

بهنام کامرانی، نقاش و استاد دانشگاه در نوشتاری برای معرفی این نمایشگاه نوشته است: نقاشى پیکره‌اى امروز ایران جنبه‌هاى تازه‌اى را نشان مى‌دهد. این جنبه‌ها از سویى به رهیافت‌هاى شخصى و روانشناسه ارتباط دارند و از سویى دیگر زمینه‌هاى اجتماعى در پیدایش آنها موثر مى‌نماید. راهکارهاى نقاشان نیز  گوناگونى زیادى دارد و رویکردهاى بازنمایانه، طنز آمیز، خیالى، اقتباسى و بیانگرانه را دربرمى‌گیرد. آنچه اهمیت دارد این است که هر کدام از این نقاشى‌ها قسمتى از تجربه‌ها و فرهنگ بصرى ما را نشان و شکل مى‌دهد. این هنرمندان مى‌کوشند شرایط پیچیده و در حال گذار در همه چیز، را به آثارى براى دیدار کند.

آیین گشایش سکوت نامحسوس ساعت ۱۶ جمعه نوزدهم مهر ماه در گالری مژده به نشانی سعادت آباد، علامه شمالی،خیابان هجدهم شرقی،پلاک ۲۷ برگزار می شود و نمایشگاه تا ۲۶ مهر ماه (غیر از شنبه) از ساعت ۱۲ تا ۲۰ دایر خواهد بود.

گالری مژده نمایشگاه گروهی نقاشی سکوت نامحسوس
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر