کد خبر: 817467 A

معاون گردشگری کشور در همایش گردشگری آموزش، مهارت و اشتغال در دانشگاه سمنان گفت: روز گردشگری در تقویم کشور ثبت خواهد شد. این روز برای یادآوری و تبیین جایگاه گردشگری در اقتصاد و سایر بخش‌های کشور است.

به گزارش ایلنا، ولی تیموری با تبریک روز جهانی و هفته گردشگری گفت: در طول ۱۰ سال گذشته، از هر پنج شغل یک شغل در حوزه گردشگری بوده است و در حال حاضر ۳۲۰ میلیون شغل در حوزه گردشگری در دنیا وجود دارد.

او اضافه کرد: گردشگری زمینه‌ساز اشتغال‌زایی در کشور است و تمام اقشار جامعه را دربرمی‌گیرد.

معاون گردشگری کشور با اشاره به این‌که، آموزش گردشگری در تمام بخش‌ها و سطوح باید انجام شود، اضافه کرد: امروز در عرصه جهانی صنعت گردشگری به این درک رسیده است که آموزش تئوری جوابگو نیست و به‌جای آموزش بیشتر از حرفه و مهارت‌آموزی استفاده می‌شود.

او یادآور شد: سندی تحت عنوان نظام جامع آموزش گردشگری کشور با رویکرد تحولی در دست تدوین است و با همکاری دفتر برنامه‌ریزی آموزشی وزارت علوم، به‌روزرسانی سرفصل‌های آموزشی در دست تدوین است.

تیموری ادامه داد: توسعه گردشگری در کشور باید همراه با توسعه پایدار و توزیع متناسب در کل کشور باشد.

او تصریح کرد: برای اولین بار تقویم رویدادهای گردشگری کشور تدوین‌شده است و آبان ماه جشنواره ایل سنگسری در استان سمنان برگزار می‌شود.

معاون گردشگری کشور ادامه داد: تدوین مسیرهای جدید گردشگری ازجمله برنامه‌هاست، سمنان نیز در مسیر رشد و توسعه گردشگری قرار دارد و محور توسعه استان، گردشگری است.

انتقال ارزش‌ها ازجمله کارکردهای گردشگری است

حبیب‌الله خجسته پور (معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری سمنان) نیز در این همایش گفت: صنعت گردشگری مؤلفه‌های زیادی ازجمله انتقال فرهنگ‌ها و ارزش‌ها را به همراه دارد.

او انتقال ارزش‌ها را ازجمله کارکردهای گردشگری دانست و افزود: گردشگری، صنعتی با ویژگی‌های خاص است، رشد گردشگری نیاز به سه مؤلفه همکاری دستگاه‌های اجرایی، بخش خصوصی و مردم دارد.

خجسته پور تصریح کرد: تمام مردم باید شیوه‌های رفتار با گردشگر را آموزش ببینند.

او ادامه داد: استان سمنان در زمینه‌های گردشگری مذهبی، طبیعی، عرفانی، تاریخی، آیینی و ...دارای قابلیت‌های بسیاری است.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری سمنان افزود: استان سمنان در آبان ماه میزبان جشنواره ملی ایل سنگسری است و این جشنواره زمینه رشد گردشگری استان را فراهم می‌کند.

او ادامه داد: هیچ کاری نتیجه‌بخش نخواهد بود مگر در بستر علمی انجام شود و خوشحالیم که این همایش در دانشگاه برگزار شده است.

روز گردشگری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر