کد خبر: 817308 A

آثار برگزیده دومین مسابقه بین المللی عکاسی با عنوان "میراث فرهنگی ناملموس و جوانان" از تاریخ ۱۱ تا ۱۳ مهر ماه در مجموعه فرهنگی تاریخی نیاوران به نمایش گذاشته می‌شود.

به گزارش ایلنا، ۶۵ قطعه عکس برگزیده دومین مسابقه بین‌المللی عکاسی که به همت مرکز میراث ناملموس تهران برگزار شده بود، در نمایشگاه"میراث فرهنگی ناملموس و جوانان" به مدت ۳ روز در تالار آبی این مجموعه در معرض دید عموم قرار می‌گیرد.

 این مسابقه در پنج مقوله بیان‌ها و سنت‌‌های شفاهی، هنرهای اجرایی، آیین‌‌ها و آداب ‌و رسوم، دانش سنتی مرتبط با طبیعت و کیهان و همچنین صنعت‌گری سنتی با شرکت ۵۳۲ عکاس از چهل و دو کشور برگزار شد و هدف آن علاوه بر افزایش آگاهی عمومی و شناسایی هر چه بیشتر میراث فرهنگی ناملموس از طریق آثار عکاسان حرفه‌ای یا غیرحرفه‌ای، برجسته نمودن اهمیت عکاسی به عنوان ابزاری در مستندسازی میراث فرهنگی ناملموس بود.

در آئین گشایش این نمایشگاه که شامگاه چهارشنبه ۱۰ مهرماه با حضور جمعی از فرهیختگان و هنرمندان در این مجموعه برگزار می‌شود علاوه بر اهدای جوایز به نفرات برگزیده، از کتاب مجموعه آثار منتخب اولین مسابقه بین‌المللی عکاسی با عنوان "میراث فرهنگی ناملموس در بستر طبیعی آن" که با حضور شرکت‌کنندگانی از ۱۲ کشور در سال ۱۳۹۶ برگزار شد، رونمایی می‌شود.  

این نمایشگاه از ۱۱ تا ۱۳ مهر ماه از ساعت ۹ تا ۱۶ در محل تالار آبی مجموعه فرهنگی تاریخی نیاوران واقع در میدان شهید باهنر (نیاوران) پذیرای علاقمندان است.

میراث ناملموس میراث فرهنگی ناملموس و جوانان آیین‌‌ها و آداب ‌و رسوم
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر