کد خبر: 817170 A

گروه موسیقی «رستاک» برای اجرای برنامه در آیین افتتاحیه چهارمین جشنواره بین‌المللی فیلم سلیمانیه به این شهر سفر کرده است. اعضای این گروه بامداد روز گذشته دوشنبه 8 مهرماه جهت حضور در مراسم گشایش چهارمین دوره این فستیوال عازم کشور عراق شدند.

به گزارش ایلنا، جشنواره شهر سلیمانیه از امروز سه‌شنبه نهم مهرماه (اول اکتبر) تا دوشنبه ۱۵ مهر (هفتم اکتبر) میزبان هنرمندان و علاقمندان به سینما خواهد بود. به همین جهت هنرمندان بسیاری از سراسر جهان برای شرکت در بخش‌های رقابتی و همچنین داوری فستیوال به این شهر کردنشین سفر کرده‌اند. از کشورمان نیز هنرمندانی در جایگاه هیئت‌های داوری دعوت شده‌اند و در بخش رقابتی نیز چندین فیلم کوتاه و بلند در فهرست شرکت‌کنندگان به چشم می‌خورد. ولی جالب‌تر از همه دعوت گروه «رستاک» به این جشنواره است.

اقلیم کردستان عراق با وجود داشتن گروه‌های موسیقی بزرگ و معتبر بین المللی، از این گروه ایرانی دعوت کرده است تا جهت اجرا در افتتاحیه این گردهمایی مهم به هنرنمایی بپردازد. چنین دعوتی نشانگر اهمیت و کیفیت بالای گروه موسیقی «رستاک» است.

این جشنواره که چهارمین سال برگزاری را تجربه می‌کند، یکی از معتبرترین فستیوال‌های فیلم در غرب آسیاست که در دوره‌های قبلی میزبان حضور موفق هنرمندان ایرانی در بخش های مختلف رقابتی بوده است.

سال گذشته فیلم سینمایی «سه رخ» موفق به دریافت جایزه بهترین فیلم حاضر در جشنواره شد. مجید مجیدی نیز با «آن سوی ابرها» جایزه بهترین کارگردانی را از آن خود کرد. جایزه بهترین بازیگری نیز به نوید محمدزاده برای بازی در فیلم «بدون تاریخ، بدون امضا» رسید.

مراسم افتتاحیه با اجرای گروه موسیقی «رستاک» در تالار هنر سلیمانیه آغاز می شود، سپس با نمایش فیلم "sisters in arms" ساخته «کارولین فورست» (از فرانسه) این جشنواره رسما کار خود را آغاز می‌کند.

عراق موسیقی وزارت ارشاد تالار رودکی بنیاد رودکی تالار وحدت خانه موسیقی دفتر موسیقی گروه موسیقی رستاک جشنواره سلیمانیه جشنواره شهر سلیمانیه برای اجرا در افتتاحیه جشنواره بین‌المللی فیلم سلیمانیه گروه موسیقی «رستاک» عازم عراق شد
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر