کد خبر: 816880 A

پویا محمودیان اعلام کرد:

معاون صنایع دستی وزارت میراث فرهنگی گفت: سیستمی برای ثبت صادرات چمدانی صنایع دستی نداریم و صرفا از مبادی رسمی گمرکات‌ کشور است.

به گزارش ایلنا، پویا محمودیان عصر امروز در حاشیه افتتاح دومین نمایشگاه صنایع دستی استان در جمع خبرنگاران اظهار داشت: سال گذشته در حوزه صادرات صنایع دستی بدون احتساب زیورآلات، صنایع دستی چمدانی و سوغات توریستی، 289 میلیون دلار صادرات صنایع دستی از کشور انجام شد. سیستمی برای ثبت صادرات چمدانی صنایع دستی نداریم و آمار صادرات صرفا از مبادی رسمی گمرکات کشور است.

معاون صنایع دستی وزارت میراث فرهنگی با اشاره به حمایت از صنعتگران بیان کرد: اکنون که سازمان تبدیل به وزارتخانه شد در راستای حمایت از صنعتگران تسهیلات ارزان‌قیمت ارائه و نمایشگاه‌های داخلی و خارجی برگزار و همچنین فرهنگ‌سازی و اطلاع‌رسانی در زمینه صنایع دستی و استفاده از آن انجام می‌شود.

محمودیان خاطرنشان کرد: چهارمحال و بختیاری در این نمایشگاه که با شرکت 31 استان برگزار شد به‌خوبی توانسته توانمندی‌های خود را در معرض دید قرار دهد و در بازدید از آن تلاش داریم مشکلات صنعتگران را احصا و رسیدگی کنیم. شهرکرد به‌عنوان شهر ملی نمد ظرفیت بسیار خوبی برای ارزآوری، صادرات و اشتغال در راستای اقتصاد مقاومتی دارد.

وزارت میراث فرهنگی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر