کد خبر: 816620 A

خانه فرهنگی آنسو در صدد آن است که به نفع تکمیل مجتمع آموزشی روستای کلپورگان، نمایشگاه و فروشگاهی از سفال‌های روستای کلپورگان در مهرماه سال جاری برگزار کند.

به گزارش ایلنا، خانه فرهنگی آنسو نمایشگاه و فروشگاهی را از سفال‌های روستای کلپورگان در مهرماه سال جاری به مدت سه روز برگزار خواهد کرد. این سفالینه‌ها به دست دختران کلپورگان ساخته شده و قرار است تمام درآمد فروش آنها به نفع تکمیل مجتمع آموزشی روستا صرف شود.

نمایشگاه خیریه دختران کلپورگان، چهارشنبه، پنجشنبه و جمعه ۱۰،۱۱ و ۱۲ مهرماه ۱۳۹۸ از ساعت ۱۱ الی ۲۱ در محل خانه فرهنگی آنسو به آدرس خیابان ویلا (نجات‌الهی)، خیابان ورشو، پلاک یازده برگزار خواهد شد.

علاقه‌مندان می‌توانند در طول برگزاری این رویداد، از صنایع دستی و سفال‌های ساخته شده توسط دستان روستاییان کلپورگان خریداری کنند.

کلپورگان روستایی است در نزدیکی زاهدان که زنان در آن از هزاران سال پیش به ساخت سفالینه‌هایی بسیار زیبا، مقاوم و کاربردی می‌پردازند. این سفالینه‌ها آنقدر باارزش و جذاب هستند که در سال ۱۳۹۶ یونسکو این روستا را به‌عنوان روستایی جهانی ثبت و کلپورگان لقب تنها موزه زنده سفال جهان را از آن خود کرد.

سفال‌های کلپورگان خانه فرهنگی آنسو سفال‌های روستای کلپورگان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر