کد خبر: 816611 A

موزه کتابخانه اختصاصی مجموعه نیاوران همزمان با روز بزرگداشت مولانا جلال الدین محمد بلخی، شاعر بزرگ قرن هفتم هجری قمری، دو جلد کتاب چاپی را در این موزه به نمایش گذاشت.

به گزارش ایلنا، موزه کتابخانه اختصاصی مجموعه نیاوران همزمان با روز بزرگداشت مولانا جلال الدین محمد بلخی شاعر بزرگ قرن هفتم هجری قمری، دو جلد کتاب چاپی با عناوین "شخصیت مولوی" و "مولوی نامه" را در این موزه به نمایش گذاشت.

این دو کتاب در ادامه نمایشگاه‌های دوره ای این موزه از مخزن موزه کتابخانه خارج شده و برای نخستین بار در معرض نمایش عموم قرار گرفته است.  

کتاب "مولوی نامه، مولوی چه می‌گوید" یکی از بهترین و جامع‌ترین کتاب‌ها درباره مولانا جلال الدین است که توسط شادروان استاد جلال الدین همایی به نگارش درآمده است. این کتاب به بررسی زندگینامه، شخصیت، افکار، عقاید و شیوه سلوک مولانا می‌پردازد و در سال ۱۳۵۲ توسط شورای عالی فرهنگ و هنر به چاپ رسیده است.

"شخصیت مولوی" عنوان کتاب دیگری است که در این موزه به نمایش درآمده است. این کتاب توسط حسین شجره در سال ۱۳۱۶ تألیف شده و در چاپخانه اتحادیه تهران به چاپ رسیده است.

علاقمندان جهت بازدید از این دو اثر ارزشمند می‌توانند از ۸ مهرماه مصادف با روز بزرگداشت مولوی به مدت ده روز از ساعت ۸ تا ۱۶ به موزه کتابخانه اختصاصی مجموعه فرهنگی تاریخی نیاوران واقع در میدان شهید باهنر (نیاوران) مراجعه نمایند و مجموعه تا ساعت ۱۷ فعال است.

موزه کتابخانه اختصاصی مجموعه نیاوران مولانا شناسی مولانا جلال الدین محمد بلخی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر