کد خبر: 816019 A

مدیرعامل برج میلاد:

مجتبی توسل به نامه سرگشاده مجمع صنفی تولیدکنندگان آثار موسیقی و شنیداری و انتقاد آنها نسبت به افزایش نرخ اجاره بهای این مجموعه، توضیحاتی ارائه کرد.

به گزارش ایلنا، پیروز انتشار نامه سرگشاده مجمع صنفی تولیدکنندگان آثار موسیقی و شنیداری به مدیر برج میلاد و انتقاد اعضا نسبت به افزایش نرخ اجاره بهای این مجموعه، مجتبی توسل (مدیرعامل برج میلاد) توضیحاتی ارائه کرد.

مدیرعامل برج میلاد با اعلام حمایت این مجموعه از موسیقی کلاسیک، فاخر و سنتی گفت: نباید به موسیقی نگاه تجاری داشت.

او در ادامه  توضیح داد: موسیقی سهم انکارناپذیری در فرهنگ جامعه دارد، بنابراین باید آنرا از رانت و تجارت و دلالی دور نگاه داشت.

توسل با بیان اینکه موسیقی هنر مردمی است و باید در دسترس عموم شهروندان قرار گیرد، افزود: یکی از اهداف برج میلاد به عنوان مرکز دیپلماسی فرهنگی و هنری، حمایت از توسعه فرهنگ و هنر این مرز و بوم است و در همین راستا نسبت به گذشته تخفیف‌های ویژه‌ای را برای اجرای موسیقی اصیل ایرانی درنظر گرفته‌ایم.

همچنین اگر تهیه‌کنندگان کنسرت‌های فاخر حاضر به برگزاری کنسرت رایگان برای علاقمندان موسیقی باشند، ما نیز در همراهی با این حرکت ارزشمند می‌توانیم سالن محل برگزاری را به صورت رایگان در اختیار ایشان قرار دهیم.

مجتبی توسل ادامه داد: بدیهی است که این تخفیفات و تسهیلات ویژه به کسانی که نگاه تجاری به موسیقی دارند تعلق نمی‌گیرد و آنها می‌توانند طبق روال عادی و بدون امتیاز خاصی از سالن‌های برج میلاد برای برگزاری کنسرت‌های خود استفاده نمایند.

توسل تصریح کرد: در راستای سیاست‌های حمایتی برج میلاد، ارکستر فیلارمونیک شهر تهران در تابستان سال جاری با اجرای قطعات فاخر و با حضور چهره‌های برتر موسیقی کشور بر روی صحنه رفت و همچنین در حال حاضر به مناسبت ایام محرم برج میلاد سوگواره موسیقایی «وداع » را به خوانندگی حسام الدین سراج  و باکلام وحید جلیلوند بصورت رایگان برای عموم مردم  روی صحنه دارد.

وی در پایان تاکید کرد: تخفیف‌هایی که پیش از این وجود داشته در حال حاضر به صورت هدفمند صرفا در خدمت موسیقی‌های کلاسیک، فاخر، اصیل ایرانی و برگزارکنندگانی که نگاه تجاری به هنر موسیقی ندارند، قرار می‌گیرد.

موسیقی پاپ وزارت ارشاد کنسرت خانه موسیقی نامه سرگشاده دفتر موسیقی موسیقی کلاسیک مدیر عامل برج میلاد مرکز همایشهای برج میلاد مجتبی توسل مجمع صنفی تولیدکنندگان آثار موسیقی و شنیداری سالن برای تهیه‌کنندگان کنسرت‌های فاخر در صورت تمایل رایگان است نباید به موسیقی نگاه تجاری داشت
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر