کد خبر: 815979 A

شاگردان محمدرضا شجریان به بهانه زادروز این هنرمند در مهرماه امسال گردهم آمدند و از استاد یاد کردند.

به گزارش ایلنا، آیین زادروز محمدرضا شجریان در آکادمی تخصصی آواز سی لحن برگزار شد.

در این مراسم که برای نخستین بار با حضور تمامی شاگردان نسل آول و دوم این هنرمند همراه بود؛ علی خدایی از شاگردان شجریان ابراز امیدواری کرد این برنامه ادامه یابد.

در ادامه حمیدرضا نوربخش ضمن ارائه گزارشی از چگونگی شکل‌گیری کارگاه‌های آواز محمدرضا شجریان در سال 75 در تالار رودکی و سال 85 در مجموعه آسمان فرهنگستان هنر و در ادامه موسسه دل آواز اظهار داشت: قرار بود اصغر فرهادی فیلمی مستند از کارگاه و دوره عالی آن بسازد که متاسفانه به سرانجام نرسید هرچند در این فاصله دوساله در هر حال دوره عالی کارگاه می‌توانست ادامه پیدا کند که این فرصت از دست رفت.

عبدالمهدی مستکین؛ رییس انجمن حافظ شناسی نیز درباره آواز و منزلت شعر در آثار شجریان سخن گفت و در ادامه متنی از دکتر شفیعیون به نیابت از شاگردان محمدرضا شجریان توسط ایلیا محمدی‌نیا؛ مدیر کارگاه تخصصی آواز شجریان؛ برای حضار قرائت و به این هنرمند تقدیم شد.

برنامه آوازخوانی چند تن از شاگردان محمدرضا شجریان در ادامه اجرا شد و پایان مراسم با بریدن کیک توسط افسانه شجریان و خواندن بخشی از ربنا توسط یکی از شاگردان و دعا برای تندرستی او همراه شد.

در این مراسم چهره‌هایی چون حمیدرضا نوربخش مدیرعامل خانه موسیقی، مستکین رییس انجمن حافظ‌شناسی ایران، مظفر شفیعی، رفعتی و علی جهاندار حضور داشتند.

عکس‌ها: آزاده تقی‌وند

محمدرضا شجریان همایون شجریان موسیقی دستگاهی وحید تاج موسیقی ایرانی دل آواز افسانه شجریان انجمن حافظ شناسی یادی از شجریان به مناسبت زادروزش توسط شاگردانش
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر