کد خبر: 815682 A

سوگواره موسیقایی عاشورایی«وداع» به خوانندگی حسام الدین سراج، رهبر ارکستر سیدمحمد میرزمانی و دکلمه در بیان حماسه عاشورا توسط وحید جلیلوند در مرکز همایش‌های برج میلاد برگزار شد.

به گزارش ایلنا، نخستین اجرای سوگواره موسیقایی عاشورا با عنوان «وداع» شب گذشته (جمعه ۵ مهرماه) با حضور گسترده مردم و عاشقان حضرت اباعبدالله حسین (ع) در مرکز همایش‌های برج میلاد اجرا شد.

حسام الدین سراج با همراهی و دکلمه‌خوانی وحید جلیلوند، قطعات راز، سرخیل مستنان، منظور ساقی، غریب آشنا، یک دل و یک یار، سرحق، شوخ شیرین، راه عشق، همسفر، وداع و گریه خون را برای مخاطبان خود اجرا کردند.

این سوگواره روایتی داستانی از حماسه عاشورا و رشادت‌های حضرت سیدالشهدا (ع) و یاران باوفای ایشان با اشعاری از عمان سامانی است که حسام‌الدین سراج خواننده موسیقی سنتی کشورمان آن را اجرا کرد.

سراج معتقد است عمان سامانی شاعر و مرثیه‌سرا بی‌نظیری است که صنایع ادبی و ظرایف شعری نهفته‌ای در اشعارش وجود دارد. اشعار وی جنبه عرفانی، عاشقانه و حماسی دارد که برای یک اجرای ارکسترال فوق العاده است.

کنسرت «وداع» به همت معاونت فرهنگی واجتماعی شهرداری تهران، به خوانندگی حسام الدین سراج و رهبری ارکستر توسط سیدمحمد میرزمانی در قالب برنامه سوگواره عاشورایی ۵ تا ۷ مهر و بصورت رایگان برای علاقه‌مندان به این سبک از موسیقی در مرکز همایش های برج میلاد در حال برگزاری است.

دومین اجرای این سوگواره موسیقایی امشب شنبه ۶ مهرماه ساعت ۲۰ درمرکز همایش های برج میلاد برگزار خواهد شد.

برج میلاد شهروند موسیقی وزارت ارشاد نوازنده کنسرت خواننده آهنگساز حسام الدین سراج دفتر موسیقی موسیقی ایرانی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر