کد خبر: 815583 A

نمایش «خاتون» به کارگردانی و نویسندگی حسین عالم بخش پس از اجرای خود در تهران برای اجرای نمایش به شهرستان اردستان خواهد رفت.

به گزارش ایلنا، نمایش «خاتون» به کارگردانی و نویسندگی حسین عالم بخش پس از اجرای خود در تهران برای اجرای نمایش به شهرستان اردستان خواهد رفت.

چهارمین سال اجرای این نمایش از ۲۸ شهریور ماه به نویسندگی و کارگردانی حسین عالم بخش در پردیس تئاتر تهران آغاز و تا نوزدهم مهر ماه نیز ادامه دارد.

عالم بخش درباره اجرای این نمایش در شهرستان اردستان عنوان کرد: چندین سال است که برای اجرای خاتون در شهرهای مختلف و حتی خارج از ایران پیشنهاداتی داشتیم ولی به دلائلی این اتفاق نیفتاد تا اینکه امسال براساس ارتباطاتمان با شهرستان اردستان، قرار شد اجرایی در این شهر داشته باشیم.

وی در ادامه افزود: نخستین هدفمان از اجرا در دیگر شهرها ارائه هنرهای فاخر برای مردم شهرستان‌های دور از کلان شهر تهران و دوم ارتقای اندیشه دینی در قالب هنر است. شهر اردستان هم پتانسیل مذهبی و هنری خوبی دارد و تصمیم داریم ۱۰ اجرا برای مردم این شهر داشته باشیم.

حمیدرضا تاملی، فرماندار شهرستان اردستان نیز در این باره عنوان کرد: شهرهایی چون اردستان به اندازه سهمی که در پرورش نیروی انسانی توانمند در بخش‌های مختلف علمی، اقتصادی، سیاسی و اجتماعی دارند، محصول یا فرآورده نیروی انسانی خودشان را نمی‌بینند. یعنی دوران بالندگی عناصر انسانی آنها عمدتا سهم شهرهای بزرگ می‌شود.

وی در ادامه گفت: این شهر در حاشیه کویر جزو شهرستان های محروم کشور محسوب می شود و این حق را دارد که به اندازه دیگر شهرها از شاخصه‌های فرهنگی و نرم افزاری توسعه بهره بگیرد. از یک سال گذشته تلاش کردیم برنامه‌هایی در قالب‌های مختلف فرهنگی و هنری در سطح کلان اجرا کنیم. به همین دلیل هم از گروه خاتون دعوت به اجرای نمایش کردیم. اردستان به دارالعرفان و مدینه السادات زوار مشهور است و به حق در تمام ایام محرم و صفر برنامه‌های مذهبی‌اش قطع نمی‌شود.

وی درباره مشکلات خاص اجرا در شهرهای کوچک گفت: امکانات سخت افزاری هنوز مهیا نیست، اردستان هنوز یک سالن تئاتر ندارد. تدارک ما برای اجرا در یک باشگاه فرهنگی ورزشی است. برای تأمین هزینه‌ها هم از مردم انتظار نداریم. چرا که وظیفه خود می‌دانیم برای دهه آخر ماه صفر این اتفاق را رقم بزنیم. امیدواریم اجرای این نمایش بابی برای تکمیل ساخت مجموعه فرهنگی هنری شهر اردستان شود.

عطیه غبیشاوی،فرهاد بشارتی،کیمیا ملائی ،بهار ارجمند،امیدزندگانی،علی برجی و منوچهر علیپور. گروه حرکت و فرم : عرفان سمیعی،فواد میرزاده،سجاد نجاتی،عرفان حسنی،مجید دریایی،محمد امین معینی،سجاد محمدزاده،دانیال کریمی،محمد علی غریبی،امین قربانی،محمد ابراهیمی،مهدی کشمیری و ثنا زفرقندی،ملیکا محمدی،مژده حاتمی نژاد،پریا میر افضل،روشنک چنیان،مریم غمیلویی،سلما زفرقندی،فاطمه حسنی نصیری و ثنا زفرقندی،ملیکا محمدی،مژده حاتمی نژاد،پریا میر افضل،روشنک چنیان،مریم غمیلویی،سلما زفرقندی،فاطمه حسنی نصیری (در نقش فرشته‌ها) از جمله بازیگرانی هستند که در این اثر به ایفای نقش می‌پردازند.

از دیگر عوامل این اثر می‌توان به: دستیار کارگردان: بابک تن، موسیقی: محمد فرشته‌نژاد، طراح چهره‌پردازی: امیر حسین غفاری، طراح صحنه: ساسان فرهاد پور، دستیار طراح صحنه : محمد حسین طلوعی، طراح لباس: سهیلا جوادی، دستیار طراح لباس : ساره گیتی بخش، طراح حرکت: میلاد محمد زاده، مربی فرشته‌ها : زهرا هدایتی ، فاطمه هدایتی و سمیه عالم بخش، عکاس: نیلوفر افشار، طراح پوستر : زهره شیروانی، ساخت تیزر و تدوین مرضیه قربانی و تهیه کننده : اعظم توکلی زاده اشاره کرد.

تئاتر محرم موسیقی تهیه کننده محمد زاده
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر