کد خبر: 814674 A

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی مطرح کرد:

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: فیلم «شمس و مولانا» در ایران ساخته نمی‌شود و به همین دلیل مسیر اخذ پروانه نمایش را سپری نکرده است.

 به گزارش ایلنا، سیدعباس صالحی روز چهارشنبه (3 مهر) در حاشیه جلسه هیات دولت در جمع خبرنگاران، در پاسخ به پرسشی مبنی بر اینکه فیلم شمس و مولانا ممکن است در ترکیه ساخته شود، همان ترک‌هایی که در حال تلاش برای پیوند زدن مولانا به نام خودشان هستند. آیا این به ضرر ما نیست و اساسا استفتاء گرفتن در این موارد را چگونه تحلیل می‌کنید، گفت: مراحل اخذ مجوز پروانه ساخت فیلم‌هایی که در داخل کشور ساخته می‌شود، در ایران سپری می‌شود و سپس نوبت به پروانه نمایش می‌رسد.

صالحی ادامه داد: در حال حاضر به دلیل اینکه ساخت این فیلم در ایران اتفاق نمی‌افتد مسیر خود را طی نکرده تا در فضای سازمان سینمایی تحلیل شود.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی افزود: به طور طبیعی استفتاء، مسیر کسب نظر مراجع است که قابل احترام بوده و احترام‌شان واجب است. اما قوانین کشور مسیر خود را طی می‌کند. همانطور که می‌دانید سریال‌ها و فیلم‌های متعددی در صداوسیما در خصوص این شخصیت‌ها تولید و عرضه شده است.

خبرنگاری در ادامه از وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی سوال کرد که نگاه خودتان به ساخت این فیلم چیست، گفت: هنوز فیلمنامه نیامده تا مسیر خود را طی کند، به همین دلیل قضاوت، می‌تواند عجولانه باشد، چراکه ساخت این فیلم در فضای ایران اتفاق نیفتاده، مسیر فیلمنامه و مسیری که طی شده، مسیری نیست که ما اطلاعات کافی در مورد آن داشته باشیم.

صالحی ادامه داد: ‌البته نکته‌ای که مطرح بود اینکه شخصیت مولانا را یک بازیگر ترک بازی کند، منتفی شده است و هم نقش مولانا و هم شمس را بازیگران ایرانی ایفا می‌کنند اما اینکه فیلمنامه و مسیر چگونه است، چون اینجا (داخل کشور) مطرح نشده، قطعا داوری خاصی نداریم.

ظر مراجع تقلید درباره فیلم مست عشق قابل احترام است اما کشور قانو
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر