کد خبر: 813300 A

علی‌اصغر مونسان:

وزیر میراث‌فرهنگی معتقد است از طریق برگزاری نمایشگاه‌های مشترک می‌توانیم ارتباطات فرهنگی خود را با جهان گسترش دهیم.

به گزارش خبرنگار ایلنا، علی‌اصغر مونسان (وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی) در حاشیه مراسم گشایش نمایشگاه «میراث باستان‌شناسی اسپانیا» در جمع خبرنگاران گفت: خوشحال هستم که شاهد برگزاری یک نمایشگاه مشترک دیگر هستیم که این‌بار با کشور اسپانیا برگزار می‌شود. چند ماه پیش در آلیکانته اسپانیا نمایشگاهی از آثار میراث باستانی ایران را برگزار کردیم و اکنون آثار میراث‌فرهنگی اسپانیا به موزه ملی ایران آمده که نمایشگاهی بسیار خوب و حائز اهمیت است.

 او ادامه داد: از طریق برگزاری نمایشگاه‌های مشترک می‌توانیم ارتباطات فرهنگی خود را با جهان گسترش دهیم.  موزه‌ها محل مناسبی هستند که بتوانیم فرهنگ غنی و گذشته با اصالت خود را  به سایر ملت‌های جهان معرفی کنیم. آنها نیز بسیار علاقه‌مند هستند که آثار تاریخی ملت بزرگ و با تمدن را از نزدیک ببینند.  اعتقاد داریم برگزاری موزه‌های مشترک و متقابل می‌تواند در حوزه دیپلماسی عمومی و فرهنگی کمک‌رسان باشد و موجب نزدیکی ملت‌ها به یکدیگر شود. همچنین کشورها شناخت بیشتری نسبت به هم پیدا می‌کنند و موجب ارتقاء سطح روابط خواهد شد.

وزیر میراث فرهنگی متذکر شد: در این دنیای پر آشوب پرداختن به موضوعات فرهنگی که اوج آن را در حوزه میراث فرهنگی شاهد هستیم می‌تواند به معرفی فرهنگ غنی ایران کمک کند. خوشحال هستم با همکاری دو وزارت‌خانه خارجه و میراث‌فرهنگی روز به روز روابط دو سویه ایران با کشورهای دیگر را ارتقا می‌دهیم و به‌زودی شاهد برگزاری نمایشگاه‌های دیگر خواهیم بود. تا پایان سال ۹۸ روند برگزاری نمایشگاه‌های مشترک ایران با سایر کشورهای دنیا ادامه خواهد داشت که در جلسه‌ای جداگانه اسامی آنها را اعلام خواهیم کرد.

به گفته مونسان برگزاری چنین نمایشگاه‌های مشترکی در حوزه تبادل گردشگر و تبادل فرهنگی بسیار کمک می‌کند چراکه در حال حاضر بیش از یک‌میلیارد گردشگر در دنیا وجود دارد که حجم قابل توجهی از این تعداد گردشگر،  گردشگر فرهنگی و علاقه‌مند به بازدید از اماکن و بناهای تاریخی هستند. برگزاری نمایشگاه‌های مشترک در حوزه میراث‌فرهنگی و آثار باستانی علاوه بر آن‌که فرهنگ غنی کشور را به ملت‌های دیگر معرفی می‌کند، موجب نزدیکی دولت‌ها و ملت‌ها می‌شود و فضای بسیار مناسبی برای جذب گردشگر و معرفی ظرفیت‌های گردشگری کشور است.

گردشگری ایران نمایشگاه «میراث باستان‌شناسی اسپانیا» کشور اسپانیا میراث باستانی ایران
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر