کد خبر: 812639 A

در بسته خبری فرهنگی روز شنبه ایلنا می‌خوانید:

گفتگو با داریوش پیرنیاکان درباره ساز تار و روند تکامل آن در دهه‌های اخیر، گفتگو با استاد دپارتمان تاریخ هنر دانشگاه ادینبورگ درباره اساطیر ایرانی، بررسی طرح ساماندهی انجمن‌ها و موسسات معاونت هنری ارشاد، ابراز نگرانی مشاور ارشد یونسکو از موانع ثبت جهانی ماسوله، دستور رئیس‌جمهور به مونسان و بازگشت امرالله صابری به دنیای بازیگری با فیلم «لامینور» مهرجویی از جمله مطالبی است که امروز در سرویس فرهنگی خبرگزاری ایلنا به انتشار رسیده است.

به گزارش خبرنگار ایلنا، گفتگو با داریوش پیرنیاکان درباره ساز تار و روند تکامل آن در دهه‌های اخیر، گفتگو با استاد دپارتمان تاریخ هنر دانشگاه ادینبورگ درباره اساطیر ایرانی، بررسی طرح ساماندهی انجمن‌ها و موسسات معاونت هنری ارشاد، ابراز نگرانی مشاور ارشد یونسکو از موانع ثبت جهانی ماسوله، دستور رئیس‌جمهور به مونسان و بازگشت امرالله صابری به دنیای بازیگری با فیلم «لامینور» مهرجویی از جمله مطالبی است که روز شنبه ۳۰ شهریور ماه در سرویس فرهنگی خبرگزاری ایلنا به انتشار رسیده است.

داریوش پیر نیاکان: حیف است نام آثار فعلی را پاپ بگذارید

داریوش پیرنیاکان درباره نقش مخاطب در ارتقای سطحی کیفی موسیقی می‌گوید: مخاطب بر اساس فرهنگی که به او ارائه می‌شود بار می‌آید و تربیت می‌شود. ما در این سال‌ها به جوانان خود چه داده‌ایم که از آنها آثار با ارزش می‌خواهیم؟

استاد دانشگاه ادینبورگ: دغدغه‌های تاریخی ایرانیان هنوز از چالش‌های اساسی بشری هستند

استاد دپارتمان تاریخ هنر دانشگاه ادینبورگ معتقد است که اساطیر ایرانی با یادآوری جدال تاریخی میان خیر و شر، همچنان دغدغه‌های تاریخی ایرانیان را برای جهانیان بازخوانی می‌کند و درواقع همان دغدغه‌ها، امروز به پرسش‌های بنیادین جامعه‌شناسی و فلسفه تبدیل شده‌اند.

بررسی طرح ساماندهی انجمن‌ها و موسسات معاونت هنری ارشاد روی میز مجلس

رئیس کمیسیون ویژه حمایت از تولید و نظارت بر اجرای سیاست‌های کلی اصل ۴۴ مجلس از بررسی طرح ادغام انجمن‌ها و موسسات معاونت هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در مجلس خبر داد و بر حمایت از فعالیت تشکل‌ها و انجمن‌های مردم‌نهاد و غیر دولتی تاکید کرد.

ابراز نگرانی مشاور ارشد یونسکو از موانع ثبت جهانی ماسوله

مشاور ارشد یونسکو در حفاظت و مدیریت میراث جهانی در خصوص وضعیت حفاظت شهر تاریخی ماسوله، بر مشارکت حداکثری در تصمیم‌گیری و تصمیم‌سازی برای بافت تاریخی ماسوله تاکید و از وجود برخی مشکلات به عنوان موانعی بر سر راه ثبت جهانی ماسوله ابراز نگرانی کرد.

دستور رئیس‌جمهور به وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی

رئیس‌جمهور از وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خواست تا با گسترش صنعت گردشگری، تنوع صنایع دستی و بهبود شرایط صنعتگران ملی، به گونه‌ای تلاش کند که این وزارتخانه بتواند نقش بسزایی در زمینه اشتغال و تولید ایفا کند.

بازگشت امرالله صابری به سینما با «لامینور» مهرجویی

امرالله صابری بازیگر پیشکسوت سینمای ایران پس از شانزده سال دوری از سینما مقابل دوربین داریوش مهرجویی خواهد رفت.

اشتغال دستور رئیس جمهور وزارتخانه یونسکو هنر حیف است نام آثار فعلی را پاپ بگذارید دغدغه‌های تاریخی ایرانیان هنوز از چالش‌های اساسی بشری هستند بررسی طرح ساماندهی انجمن‌ها و موسسات معاونت هنری ارشاد ابراز نگرانی مشاور ارشد یونسکو از موانع ثبت جهانی ماسوله
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر