کد خبر: 812526 A

مشاور ارشد یونسکو در حفاظت و مدیریت میراث جهانی در خصوص وضعیت حفاظت شهر تاریخی ماسوله، بر مشارکت حداکثری در تصمیم‌گیری و تصمیم‌سازی برای بافت تاریخی ماسوله تاکید و از وجود برخی مشکلات به عنوان موانعی بر سر راه ثبت جهانی ماسوله ابراز نگرانی کرد.

به گزارش ایلنا، یوکا یوکیلتو (مشاور ارشد یونسکو در حفاظت و مدیریت میراث جهانی) با حضور در جلسه‌ای با موضوع بررسی وضعیت پرونده ثبت جهانی ماسوله، این شهر تاریخی را نمونه‌ای شاخص و دارای ارزش‌هایی منحصر بفرد در میان نمونه‌های مشابه دانست که ظرفیت‌ قابل توجهی برای ثبت در فهرست میراث جهانی دارد.

وی ضمن استماع گزارشات ارائه شده در خصوص وضعیت حفاظت شهر تاریخی ماسوله گفت: باید بر مشارکت حداکثری در تصمیم‌گیری و تصمیم‌سازی برای بافت تاریخی ماسوله تاکید داشته باشید و در عین حال از وجود برخی مشکلات به عنوان موانعی بر سر راه ثبت جهانی ماسوله نگران هستم.

مشاور ارشد یونسکو در این نشست بر لزوم همکاری کلیه ذی نفعان برای رفع موانع ثبت جهانی ماسوله با محوریت یک مدیریت واحد مبتنی بر خرد جمعی تاکید کرد و تسریع در ارائه گزارشاتی از رفع این موانع را لازمه ثبت جهانی ماسوله دانست.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان گیلان نیز از تشکیل کمیته‌ای متشکل از نهادهای استانی برای رفع موانع ثبت جهانی ماسوله خبر داد که در راستای نکات ارائه شده در نشست مذکور گام برخواهند داشت.

ماسوله مشاور ارشد یونسکو ثبت جهانی ماسوله
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر