کد خبر: 812504 A

فهرست 100 آلبوم برتر موسیقی قرن 21 توسط نویسندگان روزنامه «گاردین» منتشر شد و آلبوم «بازگشت به سیاهی» اثر «امی واینهاوس» در رده‌ نخست قرار گرفت.

به گزارش ایلنا، روزنامه‌ «گاردین» فهرست 100 آلبوم برتر موسیقی قرن 21 را به انتخاب نویسندگان خود در حالی منتشر کرده است که آلبوم «بازگشت به سیاهی» اثر «امی واینهاوس» در رده‌ نخست قرار دارد.

«بازگشت به سیاهی» در پنجاهمین دوره جایزه گرمی برنده‌ پنج جایزه شد. ترانه‌ این اثر را خود «واینهاوس» سروده است. این اثر سومین تک‌آهنگ از دومین و آخرین آلبوم استودیویی ایمی واینهاوس با همین نام بود. آلبومِ دیگری از این خواننده با نام «فرانک» در رده 57 این فهرست دیده می‌شود. اما اثر «اینه» اثر گروه «راک د استروکز» در رده دوم و آلبوم «فانتزی پیچیده تیره زیبای من» اثر کانیه وست، رپر مشهور در رده سوم این فهرست قرار دارند.

«پروانه» اثر کندریک لامار و «آوای نقره» اثر ال‌سی‌دی ساوندسیستم نیز به ترتیب چهارمین و پنجمین آلبوم برتر قرن 21 به انتخاب گاردین هستند. آلبوم «بیانسه» به خوانندگی بیانسه هم در میان 10 آلبوم برتر حضور دارد و جایگاه نهم را به خود اختصاص داده است. نام همسر او، جی‌زی نیز با آلبوم «بلوپرینت» که رتبه سی‌ام را به خود اختصاص داده، در فهرست صدتایی گاردین دیده می‌شود.

 

وزارت ارشاد موسیقی راک موسیقی رپ روزنامه گاردین موسیقی جهان دفتر موسیق امی واینهاوس «امی واینهاوس» رتبه‌ نخست صد آلبوم برتر قرن 21 را به دست آورد
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر