کد خبر: 812197 A

آیین افتتاح نمایش «خاتون» به کارگردانی حسین عالم‌بخش شب گذشته در پردیس تئاتر تهران برگزار شد.

به گزارش ایلنا، آیین افتتاحیه نمایش «خاتون» به کارگردانی و نویسندگی حسین عالم‌بخش شب گذشته (۲۸ شهریور) با حضور شهرام کرمی (مدیرکل هنرهای نمایشی)، علیرضا زندوکیلی (معاون هنری سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران) و خانواده شهدای مدافع حرم شهید پورهنگ و شهید مشعجی در سالن اصلی پردیس تئاتر تهران برگزار شد.

در ابتدای مراسم افتتاحیه، حسین عالم‌بخش به نیابت از سعید اوحدی به حضار و مسئولان خوش‌آمد گفت و بخشی از فعالیت‌های گروه فرهنگی هنری حواریون را در این سال‌ها تشریح کرد.

وی همچنین افزود: فعالیت این گروه به دهه هفتاد و با نمایش‌های «آشنای غریب» و «ایوب عشق» باز می‌گردد. نمایش خاتون نیز امسال چهارمین دوره اجرای خود را می‌گذراند و در سه سال گذشته در تالار اندیشه و تئاتر شهر مخاطبان چهل هزار نفره را داشته است. امسال تصمیم داریم ۲۲ اجرا در تهران و ۱۰ اجرا در شهرستان اردستان داشته باشیم.

وی همچنین یادآور شد: نمایش دهکده هاپوخان نیز سه دوره در مجتمع غدیر، فرهنگسرای ارسباران و تالار سرو برگزار شد و بیش از ۲۱هزار مخاطب کودک و نوجوان داشت. در نهایت امیدواریم با برنامه‌ریزی و حمایت از این نمایش، امسال دو مرتبه این کار را به صحنه ببریم. از جمله کارهای آتی این گروه «پشت‌بام آرزوها» و «زن همسایه» و «دادسرای زنان» خواهد بود.

در ادامه شهرام کرمی (مدیرکل هنرهای نمایشی) نیز در سخنانی کوتاه عنوان کرد: خوشبختانه نمایش خاتون در این چند سال در عرصه کارهای مذهبی موفق ظاهر شده و نگاه خلاقانه‌ای به عرصه کارهای دینی داشته است‌.

وی در ادامه گفت: خوشحالم که اجرای این کار مستمر بوده و با استقبال هر ساله مخاطبان روبرو می‌شود. این دست نمایش‌ها در جامعه مذهبی ما مورد نیاز است و می‌بایست بیشتر تولید شود.

در ادامه مراسم و در سومین سالگرد شهادت شهید پورهنگ، از خانواده معزز شهیدان مدافع حرم، همسر و دو دختر دو قلوی خردسال شهید محمد پورهنگ و همسر و دختر هفت ساله شهید مشجعی تجلیل و شمع آغاز این نمایش توسط خانواده شهدا و شهرام کرمی (مدیرکل هنرهای نمایشی) روشن شد.

سپس نخستین اجرای نمایش خاتون روی صحنه رفت و پس از آن حسین عالم‌بخش با تشکر از حضور خانواده شهدا، عنوان کرد: همه آسایش و آرامش‌مان را امروز مدیون شهدایی چون مشعجی و پورهنگ هستیم. امیدوارم که همه شما به زودی مهمان خرابه شام و گنبد حضرت بی بی رقیه شوید.

نمایش خاتون
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر