کد خبر: 811981 A

رئیس اداره میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی شهرستان خوی از برگزاری پنجمین همایش بین‌المللی شمس و مولانا در این شهرستان خبر داد.

به گزارش ایلنا، عزیز میرزایی (رئیس اداره میراث فرهنگی شهرستان خوی) با اعلام خبر برگزاری پنجمین همایش بین‌المللی شمس و مولانا، گفت: این همایش در تاریخ ۷ و ۸ مهرماه ۱۳۹۸ (۲۹ و ۳۰ سپتامبر ۲۰۱۹) به همت مدیریت شهری شهرستان، پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی و مؤسسۀ تولیت آرامگاه شمس تبریزی و با همکاری شهرداری، شورای شهر و معاونت استانداری و فرمانداری ویژه شهرستان خوی برگزار خواهد شد.

میرزایی تصریح کرد: برخی از دانشگاه‌ها و مراکز علمی و فرهنگی مانند دانشگاه شهید بهشتی، دانشگاه علامه طباطبایی، دانشگاه تربیت مدرس، دانشگاه گیلان، دانشگاه الزهرا (س)، مؤسسۀ پژوهشی حکمت و فلسفۀ ایران، فرهنگستان زبان و ادب فارسی، مؤسسۀ فرهنگی اکو، کمیسیون ملی یونسکو،پژوهشگاه میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری کشور, مرکز اسناد فرهنگی آسیا، کمیتۀ ملی ایکوم ایران و همچنین مراکز اداری، علمی و فرهنگی و اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی آذربایجان غربی نیز در برگزاری این همایش مشارکت دارند.

او در ادامه سخنان خود با اشاره به محورهای همایش، گفت: شمس و مولانا از منظر پژوهش‌های ادبی و عرفانی، شمس و مولانا از منظر پژوهش‌های میان رشته‌ای از جمله محورهای مهم این همایش بین المللی است.

رئیس اداره میراث فرهنگی شهرستان خود عنوان کرد: تاکنون ۲۰۵ مقاله به این همایش ارسال شده که ۱۰۵ مقاله به مرحله داوری راه یافته و از میان این مقالات ۱۸ مقاله برای ارائه توسط کمیته علمی انتخاب شده‌اند و از میان ۱۰۵ مقاله داوری‌شده ۸۱ مقاله نیز در کتاب مجموعه مقالات چاپ خواهد شد.

میرزایی خاطرنشان کرد: همچنین علاوه براساتید داخلی از دانشگاه‌های سراسر کشور شمس پژوهانی از کشورهای ترکیه، عراق، سوریه، فرانسه، بنگلادش و پاکستان هم به این همایش مقاله ارسال کرده که ازین مقالات سه نفر از کشورهای ترکیه و پاکستان به مرحله ارائه انتخاب شده‌اند.

شمس و مولانا شهرستان خوی همایش بین‌المللی شمس و مولانا
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر