کد خبر: 811697 A

در بسته خبری فرهنگی روز چهارشنبه ایلنا می‌خوانید:

گفتگو با فعال رسانه‌ای ایرلندی در رابطه با سفر ایرلندی‌ها به ایران، گفتگو با کارگردان و فیلمبردار فیلم ایده اصلی، گفتگو با مسعود رضایی در رابطه با تلیفیق در موسیقی ایرانی، خبر خوش وزیر ارشاد برای سازندگان فیلم رستاخیز، بازگشت داریوش مهرجویی به دنیای فیلمسازی، انتصاب اعضای شورایعالی میراث فرهنگی و گردشگری توسط رئیس جمهور از جمله مطالبی است که امروز در سرویس فرهنگی خبرگزاری ایلنا به انتشار رسیده است.

به گزارش خبرنگار ایلنا، گفتگو با فعال رسانه‌ای ایرلندی در رابطه با سفر ایرلندی‌ها به ایران، گفتگو با کارگردان و فیلمبردار فیلم ایده اصلی، گفتگو با مسعود رضایی در رابطه با تلیفیق در موسیقی ایرانی، خبر خوش وزیر ارشاد برای سازندگان فیلم رستاخیز، بازگشت داریوش مهرجویی به دنیای فیلمسازی، انتصاب اعضای شورایعالی میراث فرهنگی و گردشگری توسط رئیس جمهور از جمله مطالبی است که روز چهارشنبه ۲۷ شهریور ماه در سرویس فرهنگی خبرگزاری ایلنا به انتشار رسیده است.

ایرلندی‌ها برای سفر کردن از آمریکا دستور نمی‌گیرند

یک فعال رسانه‌ای در عرصه گردشگری ایرلند گفت:‌ هرچند ایرلندی‌ها ایران را به واسطه اخبار سیاسی که از رسانه‌ها منتشر می‌شود می‌شناسند اما با این وجود برای آنکه سفر کنند از ایالت متحده آمریکا دستور و خط نمی‌گیرند.

دنبال سوءاستفاده از حجاب در خارج از کشور نبودیم

سازندگان فیلم ایده اصلی معتقدند که امروز جامعه ما آنقدر حساس شده است که یک اتفاق کوچک می‌تواند حادثه بزرگی را به دنبال داشته باشد.

مهاجرت مزایا و معایب خودش را دارد/موسیقی ایرانی در آمریکا ناشناخته است

مسعود رضایی درباره تولید آثار تلفیقی در ایران می‌گوید: متاسفانه تلفیق در موسیقی ما برای بی‌هنرانی که از عدم شناخت و آگاهی مخاطب و همینطور بستر نامناسب نهایت سوءاستفاده‌ را می‌کنند، به راه در رو تبدیل شده است. چیدن تار، سه‌تار، دف یا سنتور در کنار فضاهای موسیقی الکترونیک، «کاخن»، «اودو» و یا «کنترباس» و گاه شاید تحریری از سر نابلدی آن هم به مبتذل‌ترین شکل ممکن امروز موسیقی تلفیقی تلقی می‌شود.

خبر خوش وزیر ارشاد برای سازندگان فیلم رستاخیز

عباس صالحی درباره امکان عرضه فیلم رستاخیز در شبکه خانگی گفت: گفتگوهایی انجام شده که خبر آن بعدا منتشر خواهد شد.

«لامینور» کلید خورد

فیلمبرداری «لامینور» تازه‌ترین فیلم داریوش مهرجویی آغاز شد.

روحانی اعضای شورایعالی میراث فرهنگی و گردشگری را منصوب کرد

رئیس جمهور در حکمی آقایان سیدمحمدصادق خرازی، محمدحسین ایمانی خوشخو و غلامحسین شافعی را به عضویت «شورای عالی میراث فرهنگی و گردشگری» منصوب کرد.

ایران حجاب رئیس جمهور رسانه موسیقی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر