کد خبر: 811496 A

مجتبی توسل (مدیرعامل برج میلاد) از برگزاری دومین سوگواره موسیقایی عاشورا در این مجموعه خبر داد.

به گزارش ایلنا، مدیرعامل برج میلاد از برگزاری دومین سوگواره موسیقایی عاشورا در این مجموعه خبر داد و گفت: در ادامه اجرای کنسرت های فاخر برج میلاد و بعد از اجرای موفق ارکستر فیلارمونیک شهر تهران، این بار برج میلاد میزبان سوگواره موسیقایی عاشورا با اجرای حسام الدین سراج است.

مجتبی توسل با اعلام این خبر گفت: امسال برج میلاد به روال هر ساله ویژه برنامه هایی را برای ایام محرم و صفر در نظر گرفته است که اجرای این سوگواره موسیقایی از آن جمله است.

وی با اشاره به اجرای موفق ارکستر فیلارمونیک شهر تهران توسط برج میلاد، افزود: کنسرت «وداع» به خوانندگی حسام الدین سراج و رهبری ارکستر توسط سید محمد میرزمانی در قالب برنامه سوگواره عاشورایی ۵ تا ۷ مهرماه و بصورت رایگان برای علاقمندان به این سبک از موسیقی در مرکز همایش های برج میلاد برگزار می‌شود.

مدیرعامل برج میلاد تصریح‌کرد: در این سوگواره موسیقایی ۸ ترک با همراهی حسام الدین سراج اجرا می‌شود و قطعاتی نیز بصورت دکلمه در بیان حماسه عاشورا توسط  وحید جلیلوند اجرا خواهد شد.

توسل ادامه داد: این برنامه با حضور گسترده سفرای کشورهای عضو اکو اجرا می‌شود؛ چرا که قرار است این کنسرت به عنوان محصول فرهنگی فاخر و برای انتقال پیام عاشورا به خارج از مرزهای ایران با مشارکت موسسه فرهنگی اکو،  در قالب دی وی دی هایی به زبان‌های اردو، روسی و ترکی صادر شود.  

این سوگواره شامل اجرای ۸ قطعه در قالب روایتی داستانی از حماسه عاشورا و رشادت های حضرت سیدالشهدا (ع) و یاران باوفای ایشان با اشعاری از عمان سامانی است.

علاقمندان به حضور در برنامه می‌توانند پس از بازگشایی سامانه از طریق سایت تیوال بدون پرداخت هزینه جای خود را رزرو کنند.

برج میلاد موسیقی موسیقی سنتی وزارت ارشاد کنسرت تالار رودکی بنیاد رودکی تالار وحدت حسام الدین سراج دفتر موسیقی سراج «وداع» را در برج میلاد سرمی‌دهد
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر