کد خبر: 811143 A

امام جمعه موقت تهران مطرح کرد:

آنچه باعث شکست وحدت می‌شود خودخواهی‌ها است و استکبار یعنی اینکه هرکدام از ما باند و گروه خود را تشکیل بدهیم.

به گزارش خبرنگار ایلنا، مراسم عزاداری شهادت امام حسین(ع) و یاران با وفایش با حضور سیدعباس صالحی (وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی)، رضا رحمانی (وزیر صنعت معدن و تجارت)، مرتضی بانک (رئیس مناطق آزاد) و هنرمندان رشته‌های مختلف توسط معاونت هنری در موسسه توسعه هنرهای معاصر برگزار شد.

حجت الاسلام والمسلیمن کاظم صدیقی طی سخنانی با تسلیت ایام عزاداری ماه محرم گفت: نام امام حسین(ع) برای همه انبیا آشناست و انبیا برای امام حسین(ع) گریستند  و دو آیه در قران کریم نیز بر این مسئله تاکید کرده است.

امام جمعه موقت تهران ادامه داد: فراق بسیار مهم است و امیرالمومنین حضرت علی(ع) نیز سوز و درد فراق را بدتر از جهنم می‌دانند. زمانی که حضرت آدم(ع) از بهشت رانده شد بسیار در فراق ناراحت بود و زمانی که نام امام حسین(ع) برای ایشان توسط جبرائیل برده شد، کمی آرام شد.

وی با اشاره به لزوم وحدت در جامعه گفت: آنچه باعث شکست وحدت می‌شود، خودخواهی‌ها است و استکبار یعنی اینکه هر کدام از ما باند و گروه خود را تشکیل بدهیم.

حجت الاسلام والمسلیمن صدیقی ادامه داد: باید مراقب باشیم که گرفتار احساس و محبت زیاد و کاذب نشویم زیرا باعث می‌شود تا واقعیت و حقیقت را نبینیم. دنیا زود می‌گذرد و باید به تکلیف و وظایف خود عمل کنیم درغیراین‌صورت این هنرها و ریاست‌ها زود می‌گذرد و مانند یک‌ رویا عبور می‌کند.

وی با اشاره به سخنان امروز مقام معظم  رهبری گفت: امریکا و غرب قابل اعتماد نیستند و ما این را به تجربه کسب کرده‌ایم. ما گرسنگی را قبول می‌کنیم اما ذلت‌پذیر نیستیم و توسعه اقتصادی  را به ارزش از دست دادن عزت و آزادگی و گسترش  ابتذال نمی‌پذیریم.

در ادامه این مراسم چند نفر از شاعران اهل بیت تعدادی از آثار خود را درباره امام حسین(ع) حضرت ابوالفضل‌العباس (ع) و شهدای کربلا قرائت کردند و مراسم مرثیه‌سرایی برگزار شد.

آمریکا و غرب قابل اعتماد نیستند، کرسنگی را قبول می‌کنیم اما ذلت مراسم عزاداری شهادت امام حسین (ع)
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر