کد خبر: 810694 A

در گفت‌وگو با ایلنا مطرح شد:

بی‌احتیاطی یک گردشگر منجر به وقوع آتش‌سوزی در حریم قلعه فلک‌الافلاک شد.

به گزارش خبرنگار ایلنا، سیدامین قاسمی (مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری لرستان) با اشاره به آتش‌سوزی که امروز در محوطه اطراف قلعه فلک الافلاک اتفاق افتاده، گفت: یکی از گردشگران ته سیگار خود را بدون ملاحظه در باغچه کنار ورودی قدیم قلعه فلک الافلاک انداخته بود و از آنجا که در فصل گرم سال قرار داریم و بسیاری از گیاهان خشک شده‌اند، این امر منجر به وقوع آتش سوزی در فضای سبز شد.

او ادامه داد: این آتش‌سوزی، حدود ۳۰ تا ۴۰ متر از فضای سبز دچار حریق شده بود که باحضور نیروهای آتش‌نشانی و یگان حفاظت، مهار شد. از آنجا که فضای سبز در کنار در ورودی قدیم قرار گرفته و از قلعه و آثار تاریخی محوطه آن فاصله دارد، از این رو آسیبی متوجه آثار تاریخی و بنای قلعه نشده است.

قاسمی یادآور شد: از آنجا که نیروی کافی برای نظارت و پایشش جای جای محوطه قلعه در اختیار نداریم، ممکن است چنین اتفاقاتی بیفتد البته تمام تجهیزات ایمنی و امنیتی موجود بود چراکه در غیر اینصورت ممکن بود تمام قلعه فلک الافلاک در آتش بسوزد. در نخستین ثانیه‌ها متوجه شدیم و آتش را مهار کردیم. این آتش‌سوزی حدود ۱۰ دقیقه طول کشید و باغچه‌ای که در حریم بود، سوخت که به زودی ساماندهی خواهد شد.

قلعه فلک‌الافلاک آتش سوزی در قلعه فلک‌الافلاک
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر