کد خبر: 810585 A

مجله تلویزیونی «شب شعر» امشب و در آستانه فرارسیدن روز شعر و ادب فارسی ویژه برنامه‌ای را برای بزرگداشت شهریار تدارک دیده است.

به گزارش ایلنا، در برنامه شب شعر که امشب ۲۵ شهریور ساعت ۲۳ به صورت زنده به روی آنتن می‌رود، اکرامی‌فر مجری و کارشناس برنامه، میزبان علی اصغر شعردوست پژوهشگر، مدرس دانشگاه و از دوستان نزدیک شهریار می‌شود و با وی در خصوص زندگی ادبی و اشعار سیدمحمدحسین بهجت تبریزی گفتگو می‌کند.

پخش شعرخوانی با صدای استاد شهریار به همراه «نقد هفته» با اجرای علیرضا بهرامی شاعر و روزنامه‌نگار از دیگر بخش‌های برنامه امشب «شب شعر» است.

روز بیست و هفتم شهریور ماه، سالروز درگذشت شهریار، شاعر ایرانی، با تصویب شورای عالی انقلاب فرهنگی، روز ملی شعر و ادب پارسی، نامیده شده است.

سیدمحمدحسین بهجت تبریزی متخلص به شهریار شاعر ایرانی بود که شعرهایی به زبان‌های فارسی و ترکی آذربایجانی داشت. از شعرهای معروف او می‌توان از «علی ای همای رحمت» و «آمدی جانم به قربانت» به فارسی و «حیدر بابایه سلام» به ترکی آذربایجانی اشاره کرد.

«شب شعر» به تهیه‌کنندگی کوروش انصاری محصول گروه ادب و هنر شبکه چهار سیما است که دوشنبه‌ها ساعت ۲۳ به صورت زنده از شبکه چهار سیما پخش می‌شود.

شعر شورای عالی انقلاب فرهنگی روزنامه هنر شهریار
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر