کد خبر: 806876 A

در راستای اجرای کمپین «سیستان را ببینید و بلوچستان را بشنوید»، تور آشناسازی با جاذبه‌های گردشگری این استان و معرفی آیین‌های محرم در تاسوعا و عاشورا برگزار می‌شود.

به گزارش خبرنگار ایلنا، استان سیستان و بلوچستان را می‌توان استانی جادویی نامید. استانی که جاذبه‌های خاص و منحصر به فرد آن از کوه‌های مریخی و گل افشان‌ها گرفته تا تلاقی کویر و دریا می‌تواند هر ساله هزاران گردشگر را جذب کند. اما شناخت اندکی نسبت به این جاذبه‌ها وجود دارد.

در این راستا به منظور معرفی هرچه بیشتر استان سیستان و بلوچستان و پیرو کمپین «سیستان را ببینید و بلوچستان را بشنوید»، تور آشناسازی فعالان عرصه گردشگری برگزار خواهد شد.

به گفته محمد ابراهیم لاریجانی (مدیرکل دفتر بازاریابی و تبلیغات گردشگری)، خبرنگاران، آژانس‌داران، فعالان فضای مجازی و راهنمایان گردشگری می‌توانند برای حضور در این تور آشناسازی ثبت‌نام کنند. در این راستا، نخستین تور از  ۱۷ تا ۲۰ شهریور ماه برگزار می‌شود و درحال حاضر امکان حضور ۲۰ فعال گردشگری در سیستان و بلوچستان فراهم شده است که ۵ خبرنگار، ۵ آژانس‌دار، ۵ فعال فضای مجازی، ۵  راهنمای گردشگری در این گروه جای می‌گیرند.

او ادامه داد: بازدید از جاذبه‌های زاهدان از دهانه غلامان و شهر سوخته گرفته تا اقامت در واحدهای بومگردی، دیدن شهرستان هامون، زابل، نیمروز و دیدن روستاهای کوهه، ژاله‌ای در این تور جای گرفته است.

به گفته لاریجانی، درعین حال این سفر فرصت آشنایی با آیین‌های محرم، از سیاپوشی، مشعل گردونی، علم گردونی، گلدسته و تابوت گردونی، گرفته تا سقایی، شووی یا شبی گردونی، چاووشی، محتشم خوانی، بحرطویل، نوحه شنستکا، روضه خونی زنان و نذورات مختلف و سایر آداب و رسوم مردم سیستان و بلوچستان در تاسوعا و عاشورای حسینی را فراهم می‌سازد.

سیستان و بلوچستان تعطیلات محرم به سیستان و بلوچستان سفر کنید آیین‌های محرم محمد ابراهیم لاریجانی کمپین «سیستان را ببینید و بلوچستان را بشنوید»
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر