کد خبر: 806773 A

مونسان:

وزیر میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری گفت: در حوزه صنایع‌دستی با وجود شرایط موجود، روند رشد صادرات را شاهدیم. طرح تجاری‌سازی را آغاز کرده‌ایم و به دنبال آن هستیم که روی ارتقای بسته‌بندی، برندسازی تمرکز کنیم.

به گزارش ایلنا، علی‌اصغر مونسان (وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی) در حاشیه نشست هیئت دولت در جمع خبرنگاران با تشکر از نمایندگان مجلس برای اعتماد و انتخاب وی، گفت: در ساختار جدید، مأموریت‌های مهم‌تری را قطعاً به انجام خواهیم رساند. این وزارتخانه ابعاد فرهنگی و اقتصادی بسیار مهمی دارد، از این رو نمایندگان مجلس تشخیص دادند ساختار سازمانی ارتقا پیدا کند تا ما بتوانیم مأموریت‌ها را به خوبی انجام دهیم.

او خاطرنشان کرد: مسیر رو به رشد گردشگری در ابعاد داخلی و خارجی ادامه پیدا خواهد کرد. همچنین تلاش داریم روند افزایش سرمایه‌گذاری که در بخش گردشگری کشور در حال انجام است، به همین صورت ادامه پیدا کند و ما بتوانیم تعداد قابل توجهی از این پروژه‌ها را تا پایان دولت دوازدهم به بهره‌برداری برسانیم.

مونسان درخصوص صنایع‌دستی نیز گفت: در حوزه صنایع‌دستی با وجود شرایط موجود، روند رشد صادرات را شاهد هستیم. طرح تجاری‌سازی را آغاز کرده‌ایم و به دنبال آن هستیم که روی ارتقای بسته‌بندی و برندسازی و طراحی مبتنی بر سلیقه بازار کار و کاربردی کردن صنایع دستی کار کنیم تا حجم بازار گسترش پیدا کند.

وی بیان کرد: در بُعد میراث فرهنگی، ارتقای ساختار را شاهدیم. امیدواریم بتوانیم اعتبارات بهتری را جذب کنیم تا به میراث فرهنگی توجه بیشتری شود. ثبت جهانی آثار فرهنگی همچنان ادامه می‌یابد. جایگاه ما در این زمینه یعنی میراث فرهنگی جهانی از ۱۱ به ۹ ارتقا پیدا کرده است و امیدواریم این روند رو به رشد را ادامه دهیم.

مونسان با بیان اینکه امیدواریم از سرمایه خود مردم هم استفاده کنیم و ملت در مرمت و احیای بناهای تاریخی مشارکت داشته باشند، خاطرنشان کرد: ما به دنبال آن هستیم که از این طریق کسب و کارهای جدیدی را شکل دهیم تا برای جوانان ایجاد شغل شود.

وی گفت: همچنین موضوع جدیدی تحت عنوان «بوتیک-هتل‌ها» مطرح است؛ بناهای تاریخی ما در حال تبدیل شدن به فضاهای اقامتی هستند که مورد اقبال گردشگران خارجی و داخلی قرار گرفته و به دنبال آن هستیم که این موضوع را توسعه دهیم.

صنایع دستی وزیر میراث فرهنگی، ‌گردشگری و صنایع دستی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر