کد خبر: 806163 A

در پاسخ به گفتگوی ایلنا منتشر شد:

پس از ابراز نارضایتی و بی‌اطلاعی سید علی صالحی از قرار گرفتن نامش در فهرست جایزه شاملو، دبیرخانه جایزه، این اتفاق را حاصل ناهماهنگی میان ناشر و شاعر عنوان کرد.

به گزارش خبرنگار ایلنا، پس از گفت‌وگوی سیدعلی صالحی (شاعر و نظریه‌پرداز) با خبرگزاری ایلنا مبنی بر اظهار بی‌اطلاعی و نارضایتی از قرار گرفتن نامش در فهرست نامزدهای پنجمین دوره جایزه ادبی شاملو، دبیرخانه این جشنواره، بیانیه‌ای به قرار ذیل صادر کرده است:

«روز شنبه، نهم شهریور، سید علی صالحی، شاعر معاصرکشورمان در گفت‌وگو با خبرگزاری ایلنا از حضور نامش در فهرست نامزدهای جایزه شعر احمد شاملو ابراز بی‌اطلاعی و نارضایتی کرد.

در این گفت‌وگو آمده است: «در سایت جایزه احمد شاملو، دیدم عکس و نام مجموعه شعری از من «سرود روح بزرگ» هم‌ منعکس شده است. ضمن احترام به نام بلند الف. بامداد، نمی‌دانم چه کسی کتاب مرا به این جمع معرفی کرده است.»

 او در ادامه این گفت‌وگو افزوده است: «من «سیدعلی صالحی» شاعر این دفتر صریح اعلام  می‌کنم راضی به این کار نیستم و در حالی نام مجموعه شعر من ـ سرود روح بزرگ ـ در آثار رسیده به دبیرخانه جایزه شعر شاملو برده شده، که من به هیچ وجه از این ماجرا خبر نداشتم و هرکسی که نقش پست‌چی را داشته، بدون اطلاع و کسب اجازه از من، این کار را کرده است.»

دبیرخانه جایزه شعر شاملو با نهایت احترام به این شاعر و نظریه‌پرداز اعلام می‌کند که براساس آنچه بارها در فراخوان این جایزه آمده و بر آن تأکید شده است، تنها کتاب‌هایی در این رقابت شرکت داده میشود که از طرف شاعر یا ناشر آن برای دبیرخانه ارسال شده باشد. لازم به ذکر است که دبیرخانه به هیچ عنوان کتابی را به جز تحت این شرایط، در گردونه‌ داوری جایزه شرکت نمی‌دهد.

چنان که هر سال در فراخوان جایزه اطلاع‌رسانی می‌شود: «دبیرخانه ارسال کتاب را به منزله‌ علاقه‌مندی به شرکت در رقابت ادبی جایزه‌ شعر تلقی کرده و تنها کتاب‌های ارسال‌شده در این رقابت شرکت داده خواهند شد.»

به نظر می‌رسد در ارسال مجموعه شعر «سرود روح بزرگ» هماهنگی لازم میان ناشر و شاعر صورت نگرفته باشد. به هر صورت بنا به خواست این شاعر گرانقدر، مجموعه شعر ایشان با کمال احترام مورد داوری قرار نمی‌گیرد و حذف می‌شود.

احمد شاملو سید علی صالحی جایزه شاملو سرود روح بزرگ دبیرخانه جایزه شاملو
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر