کد خبر: 806083 A

با صدور بیانیه‌ای انجام شد؛

جمعی از فعالان حوزه گردشگری قزوین با صدور بیانیه‌ای از گزینه پیشنهادی رئیس‌جمهوری برای تصدی وزارت میراث‌فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری اعلام حمایت کردند.

به گزارش ایلنا، این بیانیه امروز دوشنبه ۱۱ شهریور توسط انجمن حرفه‌ای واحدهای پذیرایی، رفاهی، تفریحی و سفره‌خانه‌های سنتی، انجمن صنفی دفاتر خدمات مسافرتی و جهانگردی و جامعه واحدهای اقامتی استان قزوین تهیه و صادرشده است.

در این بیانیه، آمده است:

«صنعت گردشگری به‌عنوان یکی از ارکان اصلی توسعه پایدار و پیشرو در امر اشتغال‌زایی، عامل مهمی در عبور از بحران‌های اقتصادی کشور در شرایط کنونی تحریم‌های ظالمانه است، صنعتی پویا که نیازمند همدلی و همفکری همه ارکان اقتصادی، اجتماعی و سیاسی کشور و تعامل دولت، مجلس و بخش خصوصی است.

تصویب تبدیل "سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری" به "وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی" تصمیمی درست در راستای توجه و اهتمام به توسعه صنعت گردشگری در قالب وزارت خانه‌ای مستقل در هیات محترم دولت است.

نگاهی به عملکرد سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری طی سال‌های مدیریت جناب دکترمونسان بر این سازمان مهر تأییدی است بر نگاه بلند و برنامه محور ایشان در توسعه گردشگری داخلی، اتخاذ راهکارهای درست و علمی در نحوه تبلیغ و تشویق گردشگران خارجی در انتخاب "ایران" به‌عنوان مقصد گردشگری، برپایی نمایشگاه‌های گردشگری تخصصی برای رونق گردشگری داخلی و خارجی و آشنایی با ساختار و مشکلات تأسیسات گردشگری و تلاش جهت رفع آن در مدت مسئولیت، اهمیت قائل شدن به نهادسازی و واگذاری امور به بخش خصوصی از طریق ایجاد بستر تشکل حرفه‌ای تأسیسات گردشگری، انعقاد تفاهم‌نامه‌های همکاری با سایر نهادها و سازمان جهت رفع موانع تولید و اشتغال حوزه گردشگری دلیل مضاعفی بر حسن انتخاب دکترمونسان از سوی ریاست جمهوری اسلامی ایران به‌عنوان وزیر پیشنهادی میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی است.

ازاین‌رو از مجمع نمایندگان استان درخواست داریم ضمن حمایت و رأی قاطع خود به دکترمونسان به‌عنوان وزیر میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی زمینه پیشبرد برنامه‌های پیش‌بینی‌شده ایشان در حوزه گردشگری را فراهم کنند.»

وزارت میراث فرهنگی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر