کد خبر: 806017 A

مرکز تحقیقات صداوسیما اعلام کرد؛

براساس نظرسنجی مرکز تحقیقات صداوسیما از پر مخاطب‌ترین برنامه‌های سیما در مرداد ۹۸، عصر جدید شبکه سه با ۶۲.۴ درصد پربیننده‌ترین برنامه تلویزیون شد و شبکه نسیم نیز با ۵ برنامه از میان ده برنامه پرمخاطب در صدر شبکه‌های سیما قرار گرفت.

به گزارش ایلنا، مرکز تحقیقات صداوسیما در نظر سنجی مرداد امسال با اعلام میزان برنامه‌های پربیننده هر شبکه، آمار بیننده‌های تلویزیون را در دومین ماه تابستان ۸۰.۳ درصد اعلام و ۱۰ برنامه پرمخاطب سیما را معرفی کرد. به این ترتیب، عصر جدید از شبکه سه، منتخب دورهمی و کودک شو از شبکه نسیم، مستند حیات وحش از شبکه مستند، سمت خدا از شبکه سه، به خانه برمی‌گردیم از شبکه پنج، وقتشه از شبکه نسیم، دستپخت از شبکه یک، ویتامین خ از شبکه نسیم و خانه ما از شبکه نسیم، ۱۰ برنامه پرمخاطب سیما هستند.

در این نظر سنجی با جامعه آماری افراد ۱۲ سال و بالاتر در تهران و ۳۲ شهر دارای مرکز صدا وسیما ۸۰.۳ درصد پاسخ گویان بیننده برنامه‌های سیمای جمهوری اسلامی ایران بوده اند. این آمار شامل همه برنامه‌های سیما در قالب‌های فیلم و سریال، مسابقه، سخنرانی، گفت‌و گو، برنامه‌های ورزشی و اخبار بوده است.

بر اساس این نظر سنجی ۷۰.۶ درصد پاسخگویان بیننده حداقل یکی از برنامه‌های در حال پخش سیما بوده اند که بر اساس آن زنان با آمار ۷۳ درصد، بیش از مردان «۶۷.۹ درصد» به تماشای تلویزیون نشسته اند.

در شبکه یک سیما از ده برنامه بررسی شده میزان بیننده برنامه «دستپخت» با ۱۸.۴ درصد بیش از برنامه‌های این شبکه بوده است و ۸۳.۲ درصد بینندگان دستپخت در حد زیاد از این برنامه رضایت داشته‌اند.

برنامه‌های سیمای خانواده با ۱۳.۳ درصد، پایش با ۱۲.۱ درصد و صبح بخیر ایران با ۱۱.۸ درصد در رتبه‌های بعدی این فهرست از نظر میزان بیننده بوده اند.

درشبکه دو نیز که شبکه‌ای با رویکرد خانواده است برنامه «مسابقه محله» بیشتر از ۹ برنامه دیگر این شبکه بیننده داشته است. این مسابقه با ۱۱.۸ درصد رتبه اول و برنامه‌های هزار راه نرفته با ۹.۳ درصد، زنده باد زندگی با ۸.۷ درصد و ورزش از نگاه دو با ۶.۴ درصد نظر بینندگان این شبکه را جلب کرده است.

از ۹ برنامه شبکه سه برنامه عصر جدید با ۶۲.۴ درصد بیشترین بیننده را به خود اختصاص داده است و میزان رضایت از برنامه عصر جدید نیز در این بازه یکماهه ۸۸.۶ درصد و در حد زیاد بوده است. برنامه‌های سمت خدا با ۲۳.۳ درصد، طبیب با ۷.۱ درصد و سلام صبح به خیر با ۶.۷ درصد در رتبه‌های بعدی این نظر سنجی در شبکه سه بوده اند.

در شبکه ۴ سیما از میان ۴ برنامه مورد بررسی، برنامه «خیلی دور خیلی نزدیک» با ۲.۱ درصد پربیننده‌تر از برنامه‌های «زاویه» با ۱.۸ درصد، شب‌های هنر با ۱.۶ درصد و قصه شب با ۱.۵ درصد بوده است.

در شبکه پنج سیما نیز از ۹ برنامه بررسی شده برنامه «به خانه بر می‌گردیم» با ۲۲.۳ درصد در صدر جدول علاقمندی بیننده‌های این شبکه قرار داشته است و برنامه‌های درشهر و شب فیروزه‌ای هرکدام با ۸.۹ درصد و مستند پنج با ۷.۱ درصد رتبه‌های دوم تا چهارم را کسب کرده اند. از بین ۶ برنامه بررسی شده شبکه مستند برنامه «حیات وحش» با ۳۰.۴ درصد بیشترین بیننده را داشته و برنامه «همسفر» با ۸.۲ درصد، تاریخ شفاهی با ۵.۵ درصد و ۳۶۰ درجه با ۴.۷ درصد در رتبه‌های بعدی قرار دارند.

شبکه نسیم در میان ۷ برنامه بررسی شده بالاترین میزان مخاطب را در برنامه دورهمی‌با ۴۹ درصد بیننده داشته و برنامه‌های «کودک شو» با ۳۹.۴ درصد، «وقتشه» با ۱۸.۷ درصد و ویتامین خ با ۱۶ درصد بیننده در رتبه‌های بعدی هستند.

در این نظر سنجی از میان ۴ برنامه بررسی شده شبکه سلامت، برنامه ضربان با ۱۳.۷ درصد پربیننده‌تر از دیگر برنامه‌ها بوده است و برنامه‌های «مادر، کودک، تندرستی» با ۸.۸ درصد، «دهکده تندرستی» با ۷.۳ درصد و «حال خوب» با ۴.۹ درصد در مراتب بعدی علاقمندان این شبکه قرار دارند.

از ۶ برنامه بررسی شده شبکه قرآن سیما برنامه «یاد خدا» با ۹.۶ درصد بیننده مقبول‌تر از برنامه‌های، تلاوت‌های درخواستی» با ۸.۱ درصد، «مسابقه اسرا» با ۵.۷ درصد و «طرح ملی بشارت» با ۴.۹ درصد بوده است.

ویدئو چک در میان ۴ برنامه بررسی شده شبکه ورزش سیما با ۱۳.۹ درصد بیننده اول شده و برنامه‌های لذت فوتبال با ۱۲.۵ درصد، «از شنبه» با ۵.۵ درصد و «ورزش صبحگاهی» با ۵.۴ درصد بیننده در رتبه‌های بعدی هستند.

در شبکه آموزش در میان ۶ برنامه بررسی شده برنامه «دکترسلام» با ۱۳.۸ درصد بیننده در صدر علاقمندی مخاطبان این شبکه قرار گرفته است و برنامه‌ای «قندپهلو» با ۹.۳، «صبحی دیگر با ۷ درصد و «من می‌تونم» با ۲.۱ درصد پس از آن قرار گرفته اند.

از ۷ برنامه بررسی شده در شبکه افق نیز برنامه «مستند مسابقه فرمانده» با ۹.۸ درصد اولین انتخاب بیننده‌ها بوده است و برنامه‌های «جهان آرا» با ۵ درصد، «عصرانه» با ۳.۴ درصد و «دیده شو» با ۱.۷ درصد انتخاب‌های بعدی آن‌ها بوده‌اند.

صداوسیما
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر