کد خبر: 805441 A

مسعودی در گفت‌و‌گو با ایلنا:

یک عضو کمیسیون فرهنگی مجلس گفت: کشور چین همواره ۱۴۰ میلیون نفر گردشگر در کشورهای دیگر دارد، حال اگر ما بتوانیم درصدی از این تعداد را جذب کنیم قطعا تحولی ایجاد خواهد شد. مونسان هم به موضوع جذب توریست ورود پیدا کرده است و همه باید او را کمک کنیم.

اصغر مسعودی در گفت‌و‌گو با خبرنگار ایلنا، درباره گزینه پیشنهادی رئیس‌جمهور برای وزارت میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گفت: آقای مونسان عملکردش در سازمان میراث فرهنگی و گردشگری مثبت بوده هرچند که ظرفیت‌های گردشگری ما بیش از این حد است. ظرفیت هر استان ما برای گردشگری بیش از وضعیت موجود است اما عملکرد او خوب و بدون حاشیه بوده است.

این عضو کمیسیون فرهنگی مجلس با بیان اینکه مونسان همواره در حوزه کاری گردشگری و میراث فرهنگی فعالیت داشته و هیچ‌گاه به حاشیه نرفته است، عنوان کرد: افرادی هم که در سازمان میراث فرهنگی و گردشگری بودند در زمینه خودشان تخصص دارند. اینکه مجلس هم بر وزارت شدن این سازمان تاکید کرد، به این خاطر است که برد کاری این مجموعه می‌تواند بیشتر باشد و هم اینکه نظارت مجلس و پاسخگو بودن به پارلمان خود عاملی برای این می‌شود که ما بتوانیم در این زمینه عملکرد بهتری داشته باشیم.

نماینده مردم استهبان و نی‌ریز در پاسخ به این سوال که رای بالای مجلس به مونسان چقدر می‌تواند مسیر پیش رو در این وزارت‌خانه را برای او سهل کند؟، تصریح کرد: کشور ما اگر روی بحث گردشگری و میراث فرهنگی و صنایع دستی تمرکز کند و آن را جدی بگیرد، می‌تواند به تحقق اقتصاد مقاومتی و رونق تولید هم کمک کند. رای بالا یا پایین چند ماه بعد از جلسه رای اعتماد به وزیر، فراموش می‌شود. من به وزرای پیشنهادی توصیه می‌کنم به وعده‌هایی که می‌دهند عمل کنند و این وعده‌ها قبل و بعد از جلسه رای‌گیری تفاوتی نکند.

این عضو فراکسیون امید مجلس گفت: قطعا انگیزه و توانمندی و احساس مسئولیت یک وزیر می‌تواند در مسائل مربوط به وزارت‌خانه‌اش راهگشا و کارساز واقع شود. ما حتی می‌توانیم درآمد حاصل از گردشگری را جایگزین درآمد نفت کنیم. به عنوان مثال کشور چین همواره ۱۴۰ میلیون نفر گردشگر در کشورهای دیگر دارد، حال اگر ما بتوانیم درصدی از این تعداد را جذب کنیم قطعا تحولی ایجاد خواهد شد. مونسان هم به موضوع جذب توریست ورود پیدا کرده است و همه باید او را کمک کنیم.

آموزش و پرورش گردشگری مونسان اصغر مسعودی حاجی میرزایی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر