کد خبر: 804825 A

سیداحمد موسوی صمدی مدیر گروه اجتماعی شبکه چهار سیما، از پخش سری جدید برنامه «مصیر»خبر داد.

به گزارش ایلنا، سیداحمد موسوی صمدی مدیر گروه اجتماعی شبکه چهار سیما، در خصوص سری جدید برنامه مناسبتی «مصیر» گفت:«مصیر» ویژه برنامه‌ای برای پرداختن به مفاخر فرهنگی و اجتماعی ایرانی، اسلامی است.

وی افزود: رویکرد مصیر توجه به وجوهی از زندگی فرهیختگان و بزرگانی است که کمتر مورد توجه پژوهشگران و مخاطبان قرار گرفته‌اند.

صمدی گفت: در سری اول برنامه «مصیر» به زوایای مختلف اندیشه‌های شهید مطهری پرداختیم. در «مصیر۲» ابعاد شخصیتی، سبک زندگی و وجوه فکری و اندیشه‌های شهید آیت‌الله بهشتی بررسی شد و در «مصیر۳» حوزه تمرکزی برنامه به سمت سیره علمی و عملی امام موسی صدر است.

مدیر گروه اجتماعی شبکه چهار سیما در خصوص سری جدید «مصیر»بیان کرد: از مهم‌ترین ویژگی‌های مصیر جدید مهمان‌های خاصی هستند که حوزه مطالعاتی و پژوهشی جدی‌ای در باب اندیشه‌های راهبردی امام موسی صدر داشته‌اند و یا از نزدیکان ایشان دعوت شده است که به جز نسبت سببی، نسبت علمی و تداوم اندیشه‌های امام موسی صدر را هم در فعالیت‌هایشان پیگیری کرده‌اند.

موسوی صمدی در ادامه گفت: ویژگی جدی «مصیر» بررسی زوایای مختلف زندگی امام موسی صدر با توجه به حضور موفق و چشمگیر ایشان در لبنان و ارتقاء سطح زندگی شیعیان لبنان و حرکت به سمت گفتگو و صلح بین‌الادیانی بوده است.

وی درخصوص تیم تهیه و زمان پخش برنامه گفت: تیم تحقیقاتی «مصیر» به تهیه‌کنندگی کاوه امیری، پژوهشگری خانم محمدی و کارگردانی یوسف بچاری از امشب ۹  شهریور ماه در ۱۰ قسمت، هر شب به جز پنجشنبه و جمعه ساعت ۲۰:۳۰ از شبکه چهار سیما پخش می‌شود.

موسوی صمدی در پایان گفت: ان‌شاالله تا آخر امسال مصیرهای دیگری را پیرامون شخصیت‌های برجسته دیگری همچون: علامه طباطبایی، آیت الله مصباح یزدی، شهیدآوینی،صفایی حائری و دیگر بزرگواران تولید کرده و روی آنتن خواهیم برد.

آیت الله مصباح یزدی امام موسی صدر سبک زندگی فرهنگی و اجتماعی لبنان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر