کد خبر: 804602 A

گزارش ایلنا از بیست و یکمین جشن سینمای ایران؛

برگزیدگان بیست و یکمین جشن سینمای ایران طی مراسمی در برج میلاد معرفی شدند.

به گزارش خبرنگار ایلنا، بیست و یکمین جشن سینمای ایران شامگاه جمعه 8 شهریور توسط خانه سینما برگزار شد. اجرای این برنامه را احسان کرمی برعهده داشت و طی آن با حضور سینماگران، اهالی رسانه و نمایندگان صنوف مختلف سینمایی؛  برگزیدگان بخش‌های مختلف معرفی شدند.

آرای جشن  توسط  عبداله اسکندری، حسن حسندوست، سعید رشتیان ، رضا مقصودی (اعضای کمیته صیانت)، مرتضی رزاق کریمی (نماینده هیات مدیره)، رامین حیدری فاروقی (رئیس انجمن عالی هنرها و فنون سینمای ایران) و مازیار میری (مدیر اجرایی انجمن عالی هنرها و فنون سینمای ایران) مورد شمارش قرار گرفت.

برگزیدگان بیست و یکمین دوره جشن سینمای ایران همراه با اسامی نامزدها به شرح زیر است:

 بهترین فیلم:

تندیس بهترین فیلم به مجید مطلبی برای فیلم سرخپوست اهدا شد.

سایر نامزدها عبارتند از:

- تنگه ابوقریب به تهیه‌کنندگی سعید ملکان

سرخپوست به تهیه‌کنندگی  مجید مطلبی

شبی که ماه کامل شد به تهیه‌کنندگی محمدحسین قاسمی

متری شیش و نیم به تهیه‌کنندگی سیدجمال ساداتیان

 مغزهای کوچک زنگ زده به تهیه‌کنندگی  سعید سعدی

 بهترین کارگردانی:

تندیس  بهترین کارگردانی  به سعید روستایی برای فیلم «متری شیش و نیم» اهدا شد.

سایر نامزدها عبارتند از:

نیما جاویدی برای فیلم سرخپوست

نرگس آبیار برای فیلم شبی که ماه کامل شد

هومن سیدی برای فیلم مغزهای کوچک زنگ زده

بهترین فیلمنامه:

تندیس بهترین فیلمنامه به محسن امیریوسفی برای فیلم «آشغال های دوست داشتنی» اهدا شد.

سایر نامزدها عبارتند از:

پیمان معادی برای فیلم بمب یک عاشقانه آرام

نیما جاویدی برای فیلم  سرخپوست

سعید روستایی برای فیلم  متری شیش و نیم

هومن سیدی برای فیلم  مغزهای کوچک زنگ زده

 بهترین بازیگر نقش اول زن:

 تندیس بهترین بازیگر نقش اول زن به سارا بهرامی برای «دارکوب» اهدا شد.

سایر نامزدها عبارتند از:

 الهام کردا برای فیلم به دنیا آمدن

الناز شاکردوست برای فیلم  شبی که ماه کامل شد

باران کوثری برای فیلم  عرق سرد

مرجان اتفاقیان برای فیلم مغزهای کوچک زنگ زده

 بهترین بازیگر نقش اول مرد:

تندیس بهترین بازیگر نقش اول مرد به نوید محمدزاده برای فیلم سرخپوست اهدا شد.

سایر نامزدها عبارتند از:

هوتن شکیبا برای فیلم شبی که ماه کامل شد

 امیر جدیدی برای فیلم عرق سرد

 پیمان معادی برای فیلم متری شیش و نیم  

 نوید محمدزاده برای فیلم  مغزهای کوچک زنگ زده

 بهترین بازیگر نقش مکمل زن:

تندیس بهترین بازیگر  مکمل زن به فرشته صدرعرفایی برای فیلم «شبی که ماه کامل شد» اهدا شد.

سایر نامزدها عبارتند از:

 شبنم مقدمی برای فیلم  شبی که ماه کامل شد

سحر دولتشاهی برای فیلم عرق سرد 

لیلی رشیدی برای فیلم عرق سرد 

بهترین بازیگر نقش مکمل مرد:

تندیس بهترین مکمل مرد به فرهاد اصلانی برای فیلم «مغزهای کوچک زنگ زده» اهدا شد.

سایر نامزدها عبارتند از:

 آرمین رحیمیان برای فیلم شبی که ماه کامل شد

 نوید محمدزاده برای فیل  متری شیش و نیم

نوید پورفرج برای فیلم  مغزهای کوچک زنگ زده  

 بهترین فیلمبرداری:

تندیس بهترین فیلمبرداری به هومن بهمنش برای فیلم سرخپوست اهدا شد.

سایر نامزدها عبارتند از:

حمید خضوعی ابیانه برای فیلم  تنگه ابوقریب

علیرضا زرین‌دس  برای فیلم  سرو زیر آب

حمید خضوعی ابیانه برای فیلم  غلامرضا تختی  

پیمان شادمانفر برای فیلم  مغزهای کوچک زنگ زده  

 بهترین تدوین:

تندیس بهترین تدوین به بهرام دهقانی  برای فیلم  متری شیش و نیم اهدا شد.

سایر نامزدهای عبارتند از:

مصطفی خرقه‌پوش برای فیلم آشغال‌های دوست داشتنی

 میثم مولایی برای فیلم تنگه ابوقریب

عماد خدابخش برای فیلم سرخپوست

مهدی سعدی- هومن سیدی برای فیلم  مغزهای کوچک زنگ زده  

 بهترین طراحی صحنه:

تندیس بهترین طراحی صحنه به کیوان مقدم برای فیلم «غلامرضا تختی» اهدا شد.

 سایر نامزدها عبارتند از:

محمدرضا شجاعی برای فیلم شبی که ماه کامل شد

  بهزاد آدینه برای فیلم مارموز   

محسن نصرالهی برای فیلم مغزهای کوچک زنگ زده  

بهترین طراحی لباس:

تندیس بهترین طراحی لباس به محمدرضا شجاعی برای فیلم «شبی که ماه کامل شد» اهدا شد.

سایر نامزدها عبارتند از:

زهرا صمدی برای فیلم چراغ‌های ناتمام

غزاله معتمد برای فیلم متری شیش و نیم   

 مارال جیرانی برای فیلم مغزهای کوچک زنگ زده  

 بهترین صدابرداری:

برنده تندیس بهترین صدابرداری به رشید دانشمند برای فیلم «تنگه ابوقریب» اهدا شد.

سایر نامزدهای عبارتند از:

عباس رستگارپور برای فیلم سرو زیر آب

 مهدی صالح کرمانی برای فیلم شبی که ماه کامل شد   

بهمن اردلان برای فیلم مارموز

 ایرج شهزادی برای فیلم متری شیش و نیم   

مهران ملکوتی برای فیلم مغزهای کوچک زنگ زده 

 بهترین صداگذاری:

برنده تندیس بهترین صداگذاری به امیرحسین قاسمی برای فیلم «تنگه ابوقریب» اهدا شد.

سایر نامزدهای این بخش عبارتند از:

آرش قاسمی برای فیلم شبی که ماه کامل شد   

 حسین ابوالصدق برای فیلم  قانون مورفی

 سید علیرضا علویان برای فیلم  مغزهای کوچک زنگ زده 

سید محمود موسوی‌نژاد برای فیلم  من دیوانه نیستم

 بهترین موسیقی:

تندیس بهترین موسیقی به حامد ثابت برای فیلم «تنگه ابوقریب» اهدا شد.

سایر نامزدها عبارتند از:

بهزاد عبدی برای فیلم سرو زیر آب

ستار اورکی برای فیلم ماهورا  

پیمان یزدانیان برای فیلم  متری شیش و نیم  

 بهترین چهره‌پردازی:

برنده تندیس بهترین چهره پردازی به ایمان امیدواری  برای فیلم «شبی که ماه کامل شد» اهدا شد.

سایر نامزدها عبارتند از:

 زهرا کمالی- فاطمه کمالی برای فیلم دارکوب

 ایمان امیدواری برای فیلم سرخپوست

سعید ملکان برای فیلم  غلامرضا تختی  

 بهترین جلوه‌های بصری:

برنده تندیس بهترین جلوه های بصری  به جواد مطوری برای فیلم «سرخپوست» اهداشد.

سایر نامزدها عبارتند از

محمد لطفعلی  برای فیلم  بمب یک عاشقانه آرام

جواد مطوری - محسن خیرآبادی- محمد برادران برای فیلم تنگه ابوقریب

فرید ناظر فصیحی  برای فیلم  شبی که ماه کامل شد

جواد مطوری برای فیلم  قانون مورفی  

 بهترین جلوه‌های ویژه میدانی:

تندیس بهترین جلوه های ویژه میدانی  به محسن روزبهانی برای فیلم «تنگه ابوقریب» اهدا شد.

سایر نامزدها عبارتند از:

محسن روزبهانی برای فیلم سرو زیر آب

 آرش آقابیگ برای فیلم شبی که ماه کامل شد

 حمید رسولیان برای فیلم ماهورا

 ایمان کرمیان برای فیلم مغزهای کوچک زنگ زده  

 بهترین فیلم  مستند:

تندیس به  فیلم زمستان است به تهیه‌کنندگی پیروز حناچی اهدا شد.

سایر نامزدها عبارتند از

1- بهارستان خانه ملت به تهیه‌کنندگی بابک بهداد

2- خانه‌ای برای تو به تهیه‌کنندگی مهدی شامحمدی

4- روزی که رفت به تهیه‌کنندگی هادی معصوم دوست

5- تمام چیزهایی که جایشان خالی است به تهیه‌کنندگی زینب تبریزی

6- خط باریک قرمز به تهیه‌کنندگی نگار اسکندرفر- فرزاد خوشدست

 بهترین کارگردانی فیلم مستند:

 تندیس به یاسر طالبی برای ساخت فیلم  دلبند اهدا شد.

سایر نامزدها عبارتند از:

 لقمان خالدی برای فیلم مهمانی خداحافظی

 مینا مشهدی مهدی برای فیلم آنجا که باد می‌وزد

پناه بر خدا رضایی برای فیلم چشم‌ها و دست‌ها

مهدی نورمحمدی برای فیلم آواز جغد کوچک

 کامران حیدری برای فیلم واکس چه

 بهترین  فیلم کوتاه

تندیس بهترین فیلم کوتاه به سیاوش شهابی برای فیلم «تشریح» اهدا شد.

سایر نامزدهاعبارتند از:

کریم لک‌زاده برای فیلم ماچ سینمایی

حامد اصلانی برای فیلم اس S

رقیه توکلی برای فیلم حلق‌آویز

علی پاک‌نیا برای فیلم پاندای قرمز

سیدمهدی موسوی برزکی برای فیلم عزیز

 بهترین فیلم  انیمیشن 

تندیس بهترین فیلم انیمیشن  به بهرام عظیمی برای فیلم «سیم ششم» اهدا شد.

سایر نامزدها عبارتند از:

 ملیحه غلامزاده برای فیلم کلاف

سمانه شجاعی برای فیلم جسم خاکستری

 مهین جواهریان برای فیلم  زر زری کاکل زری

 آریا نسب فیضی برای فیلم آقای بی‌تفاوت

منوچهر شاهسواری مدیرعامل خانه سینما طی سخنانی در این جشن گفت: امشب جمع ما جمع است برای جشن امشب ۶۰ فیلم مورد داوری قرار گرفت و همه برگزیدگان امشب؛ آرای بیش از ۴۰۰ داور را بدست آوردند.

وی ادامه داد: ما سینماگران به جز مردم، هیچ اتکایی نداریم و باید به آن‌ها احترام بگذاریم و با رنج‌های مردم همدلی کنیم چراکه به برکت نفس این مردم است که چرخ صنعت سینما می‌چرخد.

 در این مراسم جشن تولد پریناز ایزدیار برگزار شد. تندیس نوید محمدزاده نیز توسط عادل فردوسی پور و مازیار میری اهدا شد. تندیس بهترین فیلم نیز با حضور حسین انتظامی رئیس سازمان سینمایی اهدا شد.

خانه سینما عادل فردوسی پور پیروز حناچی فرهاد اصلانی جشن سینمای ایران نوید محمد زاده شهردارتهران فیلم شبی که ماه کامل شد معرفی برگزیدگان بیست و یکمین جشن سینمای ایران بیست و یکمین دوره جشن سینمای ایران شهردار تهران جایزه گرفت تنگه ابوقریب فرشته صدر عرفایی تولد پریناز ایزدیار در جشن سینمای ایران جشن تولد پریناز ایزدیار عادل فردوسی پور در بیست و یکمین جشن خانه سینما سارا بهرامی دارکوب گزارش تصویری بیست و یکمین دوره جشن سینمای ایران
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر