کد خبر: 803774 A

«مهرواره هنرهای تجسمی» با ارائه صدها اثر از کودکان و نوجوانان هنرمند ایرانی در مرکز فرهنگی هنری صبا به نمایش در می‌آید.

به گزارش ایلنا، «مهرواره هنرهای تجسمی» با ارائه صدها اثر از کودکان و نوجوانان هنرمند ایرانی در چهار رشته نقاشی، خوشنویسی، سفالگری و عکاسی، «صبا» را میزبان بزرگ‌ترین ضیافت نونهالان آینده‌ساز هنر کشورمان خواهد کرد.

این جشنواره هنری که با همکاری و همت کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان، از ساعت ۱۴ عصر روز شنبه ۹ شهریور، در این مجموعه گشایش خواهد یافت، نخستین عرصه مشارکت سراسری، همگانی، آزاد و غیر رقابتی تمامی کودکان و نوجوانان هنرمند ایرانی است که در همه سطوح و بدون هیچ‌گونه مانع و  محدودیتی به ارائه خلاقیت‌های هنری پرداخته‌اند.

تمامی ۵۰۰ اثر راه یافته به نمایشگاه حاصل داوری خود بچه‌ها بوده و در هنگام فعالیت هنرمندان کودک و نوجوان در کارگاه‌های آموزشی و زیر نظر استادان صاحب‌نام هنر کشور، خلق و اجرا شده است.

منیژه حاتمیان، دبیر اجرایی این نمایشگاه، با بیان اینکه برگزارکنندگان معتقدند در بخش کودک، کار ضعیف و قوی نداریم و نفس فرصت و امکان دادن برای خلاقیت و ذوق و بیان خود از پیرامون و جهان به بچه‌ها، مهم‌ترین هدف ما بوده است خاطرنشان کرد: از ویژگی‌های این جشنواره هنری سراسری، حضور و مشارکت اعضای فراگیر کانون شامل بچه‌های کم بینا، ناشنوا و معلولیت‌های ذهنی و حرکتی است که در کنار هنرمندان کوچک و نونهال ایرانی، آثار خود را به نمایش گذاشته‌اند.

«مهرواره هنرهای تجسمی» با تجلی بخشیدن به قابلیت‌های هنری کودکان و نوجوانان از سراسر ایران، تا چهارشنبه، ۱۴ شهریور، در نگارخانه آیینه، میعادگاه همه علاقه‌مندان و جلوه‌گاه زیبایی‌آفرینی «دست‌های کوچک هنرمندان بزرگ فردا» خواهد بود.

علاقه‌مندان جهت بازدید از نمایشگاه می‌توانند همه روزه از ساعت ۱۰ تا ۱۹ به خیابان ولیعصر، خیابان طالقانی، خیابان برادران شهید مظفر، پلاک ۱۲۵، موسسه صبا مراجعه کنند.نمایشگاه «مروری بر منتخبی از آثار یازده دوره سوگواره هنر عاشورایی» یکشنبه ۱۰ شهریورماه در گالری ابوالفضل عالی حوزه هنری افتتاح می‌شود.

نمایشگاه «مروری بر منتخبی از آثار یازده دوره سوگواره هنر عاشورایی» به همت مرکز هنرهای تجسمی حوزه هنری یکشنیه ۱۰ شهریورماه برگزار می‌شود.

در این نمایشگاه منتخب ۴۰ اثر از یازده دوره سوگواره هنر عاشورایی به نمایش گذاشته می‌شود.

ابوالفضل خسروی،‌ احمد دیندار، احمد عزیزپور، بهنام عبدالهوند،‌ پدرام فرخنیا،‌ حمید پورشریف،‌حمید قربانپور، رحیمه همرنگ،‌ رضا شعبانی،‌سمیه خزاییمسک،‌ سیمین هنرور،‌ صابر شیخ رضایی،‌ عباس سعدی،‌ علی آقا حسین پور،‌ علیرضا بیت الهی،‌ علیرضا پوراکبری، علیرضا جوادی،‌ فاطمه حکیمی،‌ فاطمه مرتضایی،‌ فرهود مقدم، مازیار علی یاری،‌ مجید زارع، محمد پرهیزی قراملکی، محمد جوادزهادت، محمد ربیعی، محمدرسول عسگری، محمود ساکی، مرتضی فرحناک، مسعود شکیبایی، مسلم علمزاده، مصطفی بهمن آبادی،‌ ملیحه عوض بیگی، مهدی تمیزی،‌ میثم نامدار، نصیر بشیری، نیلوفر شهری و هادی معزی، هنرمندان صاحب اثر در این نمایشگاه هستند.

گفتنی است، این نمایشگاه یکشنبه ۱۰ شهریورماه ساعت ۱۵ در گالری ابوالفضل عالی افتتاح می‌شود.

همچنین علاقه‌مندان می‌توانند برای بازدید از این نمایشگاه از  ۱۱ تا ۳۰ شهریورماه و از ساعت ۹ تا ۱۸ همه روزه جز ایام تعطیل به نشانی، خیابان سمیه، قبل از تقاطع حافظ، حوزه هنری مراجعه کنند.

کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان هنرمندان کودک و نوجوان مهرواره هنرهای تجسمی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر