کد خبر: 803254 A

مدیر مرکز تولید و فنی سیما مطرح کرد:

مهرداد عظیمی ضمن بیان اینکه تندیس مفاخر سایر حوزه‌های هنر در سینما و تلویزیون نیز در شهرک غزالی رونمایی می‌شود، گفت: ۷۰ هزار دقیقه کار در اداره مرکز تولید سیما دوبله شده که به زودی روی آنتن می‌رود.

به گزارش خبرنگار ایلنا، مهرداد عظیمی (مدیر مرکز تولید و فنی سیما) در نشست خبری که در حاشیه بازدید از شهرک تلویزیونی و سینمایی ایران برگزار می‌شد، گفت: امروز سردیس چند تن از بزرگان عرصه هنر رونمایی شد و قرار است مفاخر سایر حوزه‌های هنر در سینما و تلویزیون نیز در اینجا رونمایی شود.

وی با اشاره به فعالیت‌های مرکز تولید و فنی سیما، بیان کرد: مرکز از دو اداره کل فنی و تولید تشکیل شده است که تابستان امسال فعالیت‌های جدیدی را شروع کرده‌اند. به عنوان مثال بخش رپورتاژ اداره فنی ۱۴ واحد سیار دارد که پنج واحد به صورت اچ دی و ۹ واحد به صورت اس‌دی به انعکاس رویدادهایی از جمله لیگ برتر فوتبال و دیگر مناسبت‌ها می‌پردازند. علاوه بر این ویژه برنامه‌های مناسبتی ایام محرم و صفر نیز بر عهده واحد رپورتاژ است. به زودی دو واحد اچ دی جدید نیز به مرکز اضافه خواهد شد.

عظیمی ادامه داد: حمایت و پشتیبانی کارهای تولیدی برعهده اداره کل تولید بوده که برنامه‌های «عصر جدید»، «ستاره ساز» و فرمول یک از جمله آنها به شمار می‌آید. همچنین برخی از کارهای نمایشی که سفارش شبکه‌های مختلف است، ضبط و تولید آنها با طی مراحل اداری در این شهرک انجام می‌شود. بر همین اساس اکنون سریال جشن سربرون و حکایت‌های کمال در این پروسه تولید می‌شوند.

وی در پایان از دوبله سریال‌های مختلف گفت و اعلام کرد: دوبله ۱۲ مجموعه انیمیشن خارجی، ۷ مجموعه سریال، بیش از ۸۰ مستند علمی، ۳۰ فیلم سینمایی خارجی و در مجموع دوبله ۷۰ هزار دقیقه کار در اداره مرکز تولید سیما انجام شده و قرار است روی آنتن رود.

انیمیشن سینما و تلویزیون لیگ برتر فوتبال محرم فرمول یک دوبله ۷۰ هزار دقیقه اثر نمایشی ساخت تندیس مفاخر دیگر در شهرک غزالی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر