کد خبر: 803179 A

نخستین فراخوان «همایش ملی شیوه‌های ارایه در هنرهای جدید» را منتشر کرد.

به گزارش ایلنا، «همایش ملی شیوه‌های ارایه در هنرهای جدید» با مشارکت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی، دانشکده هنر و معماری دانشگاه یزد  و انجمن هنرهای تجسمی یزد برگزار خواهد شد .

این همایش برای شناسایی هر چه بهتر و بیشتر هنرجدید و معرفی قابلیت‌های فرهنگی، هنری و اقلیمی شهر یزد با محوریت کشف ظرفیت‌های اجرای ی هنرهای جدید در شهر یزد، لزوم بازنگری در آموزش هنرهای جدید با رویکرد ارایه اثر هنری، استفاده از فضای شهری به عنوان نمایشگاه هنر جدید، زیبایی شناسی و فناوری هنرهای جدید، مشارکت مخاطب هنرهای جدید و نقش او در ارائه اثر هنری و... در آذر ماه سال جاری در شهر یزد به مدت دو روز برپا می‌شود.

سید مجتبی حسینی (معاون هنری وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی) ریاست شورای سیاستگذاری «همایش ملی شیوه‌های ارایه در هنرهای جدید» را بر عهده دارد. هادی مظفری (مدیر کل هنرهای تجسمی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی) جانشین رئیس شورای سیاستگذاری است و اعضای این شورا، مجید جوادیان زاده (مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان یزد)، علی اکبر شریفی مهرجردی (رئیس دانشکده هنر و معماری)، جعفر امین مقدم (رئیس مرکز خلاقیت و فناوری‌های نوین شهرداری) و حمیدرضا قمی از نمایندگان مردم یزد در شورای اسلامی شهر یزد هستند .

بخش جنبی این رویداد نیز در کنار ارایه مقالات و همایش با برگزاری کارگاه‌های آموزشی، میزگرد، نشست بازتعریف هنرهای کاربردی و هنر جدید و هم اندیشی دوسویه ادراک هنرهای جدید بین هنرمندان و مدیران شهری فعالیت خواهد کرد .

علاقمندان تا دهم شهریور ماه فرصت دارند چکیده مقالات خود را در سایت دبیرخانه به آدرس www.cityart.ir  ارسال کنند و یا با دبیرخانه همایش به نشانی: یزد، بلوار دانشجو، اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان یزد و شماره تلفن : ۰۳۵۳۶۲۴۶۶۶۰ تماس حاصل نمایند.

بدیهی است، آثار رسیده توسط بررسی و اسامی پذیرفته شدگان از طریق  سایت همایش اعلام خواهد شد. پذیرفته شدگان تا ۱۵ مهر ماه فرصت دارند اصل مقاله را به دبیرخانه ارسال کنند  و تاریخ نهایی مقالات پذیرفته شده نیمه آبان ماه در نظر گرفته شده است .

این رویداد به مدت دو روز در نیمه آذر ماه سال جاری در شهر یزد برگزار خواهد شد  و به سه مقاله برتر جوایز نقدی نیز تعلق خواهد گرفت.

هنرهای تجسمی دانشگاه یزد هنرهای جدید انجمن هنرهای تجسمی یزد
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر