کد خبر: 802988 A

رئیس جامعه هتل‌داران ایران:

رئیس جامعه هتل‌داران ایران با اشاره به آنکه با معرفی علی اصغر مونسان به عنوان وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی مشکلی نداریم، گفت: بهتر است ظرف سه ماه نخست آغاز فعالیت وزارتخانه، ساختار مشخص و معین شود.

به گزارش خبرنگار ایلنا، جمشید حمزه‌زاده (رئیس جامعه هتل‌داران ایران) با اشاره به آنکه با تبدیل سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری به وزارتخانه باید ساختار و شاکله اصلی این وزارتخانه تغییر کند، گفت: برای مسئول وزارتخانه جدید آرزوی موفقیت می‌کنیم اما مطمئنا بخش خصوصی نیز مطالباتی در این خصوص دارد. یکی از این مطالبات به صورت کلی است که در واقع مطالبات تمام تشکل‌های فعال در حوزه میراث فرهنگی و گردشگری را شامل می‌شود که بهتر است ظرف سه ماه نخست آغاز فعالیت وزارتخانه، ساختار مشخص و معین شود.

او با تاکید بر اینکه نیاز است شرح وظایف میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی به صورت تفکیک شده در وزارتخانه جدید مشخص شود، گفت: باید این شرح وظایف در قالب لایحه به مجلس ارائه و تبدیل به زیربنایی برای وزارتخانه جدید شود چراکه اگر این مهم محقق نشود در آینده وزارتخانه میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی با مشکل روبه‌رو خواهد شد. تفکیک این حوزه‌ها در ساختار مشخص خواهد شد و این مهم نیازمند کار کارشناسی است.

حمزه‌زاده ادامه داد: مهم آن است که چنین لایحه و چنین ساختاری نوشته و مشخص شود چراکه در غیر این صورت با آینده‌ای که وزارت ورزش و جوانان با آن روبه‌رو بود روبه‌رو خواهیم شد. همچنان بعد از گذشت چند سال از تشکیل این وزارتخانه هنوز تکلیف بخش‌های مرتبط با آن از ورزش گرفته تا جوانان مشخص نیست. ما نباید چنین امری را در حوزه میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی شاهد باشیم.

او با اشاره به آنکه تبدیل سازمان به وزارتخانه یک کار اساسی و زیربنایی است، اظهار کرد: به محض آنکه وزیر رأی اعتماد از مجلس دریافت کرد، با همکاری بخش خصوصی به نخبگان و کارشناسان ساختار جدید توام با شرح وظایف برای هریک از ساختارها تنظیم و در مجلس مصوب شود.

رئیس جامعه هتل‌داران ایران خاطرنشان کرد: با معرفی علی اصغر مونسان به عنوان وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی مشکلی نداریم.

جامعه هتلداران ایران
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر