کد خبر: 802921 A

صالحی:

وزیر ارشاد گفت: سینمای کودک و نوجوان بخشی از هویت سینمای ایران است.

به گزارش ایلنا، سیدعباس صالحی شامگاه امروز در آیین اختتامیه سی‌و‌دومین جشنواره بین‌المللی فیلم‌های کودک و نوجوان با تقدیر از عوامل برگزاری جشنواره گفت: سینمای کودک و نوجوان بخشی از هویت سینمای ایران است و اگر به دنبال سینمای انسانی هستیم کودکان و نوجوانان با فطرت پاک ما را به این سینما نزدیک‌تر می‌کنند.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با بیان اینکه سینمای کودک و نوجوان رویاپردازی را به ما نشان می‌دهد، اظهار کرد: اگر به دنبال سینمای اجتماعی هستیم، این سینمای کودک و نوجوان است که فرصت در کنار خانواده بودن را به ما می‌دهد.

وی با اشاره به ساخت ۲۰۰  فیلم در حوزه سینمای کودک و نوجوان بعد از انقلاب اسلامی خاطرنشان کرد: در سال گذشته ۱۵ فیلم کودک و نوجوان اکران شد و در  بین ۱۰ فیلم پروفروش سینمای ایران یک فیلم سینمای کودک داشته‌ایم و اکنون بخشی از سینمای ایران مربوط به سینمای کودک و نوجوان است.

صالحی با بیان اینکه لازم است اقداماتی برای تقویت سینمای کودک و نوجوان صورت پذیرد، تصریح کرد: اکنون با نگاه حمایتی فعالیت‌هایی آغاز شده است؛ کشور در حوزه ادبیات به ویژه ادبیات کودک و نوجوان پیشینه و مسیر رو به پیشرفت خوبی دارد که می‌توان از آن بهره برد و سینمای اقتباسی کودک و نوجوان را بسط و عمق داد.

جشنواره فیلم کودک و نوجوان سینمای کودک و نوجوان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر