کد خبر: 802855 A

مونسان خبر داد:

سرپرست وزارت میراث‌ فرهنگی از تخصیص اعتبار ۷۰ میلیاردی برای مرمت بازار، قلعه اژدهاپیکر و باغ نشاط در لارستان خبر داد.

به گزارش ایلنا، علی اصغر مونسان در حاشیه سفر به لارستان با اشاره به بازدیدهای خود از آثار تاریخی این شهرستان ابراز کرد: بازار قیصریه لار یکی از اماکن تاریخی مهم به شمار می آید و طرح بسیاری از بازارهای قدیمی ما برگرفته از این بازار است.

مونسان به مطالبات مردم در خصوص مرمت بازار قیصریه لار اشاره داشت و اظهار کرد: در این سفر و  برای سال جاری قرار بر آن شد که جمعا مبلغ ۷۰میلیارد ریال برای مرمت بازار، قلعه اژدهاپیکر و باغ نشاط از محل اعتبارات ملی و استانی در نظر گرفته شود و به‌زودی کار مرمت بازار قیصریه شروع شود.

او ادامه داد: برای بهره‌برداری بهتر گردشگران از قلعه اژدهاپیکر اقدامات مناسب صورت پذیرد، همچنین مرمت باغ تاریخی نشاط و احیای باغ ایرانی به‌صورت کامل انجام شود.

سرپرست وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی، استان فارس را یکی از قطب‌های مهم گردشگری خواند و تصریح کرد: بیش از ۳۵۰ پروژه با سرمایه گذاری قابل توجه بیش از ۱۹۷۰میلیارد تومان در دست اجراست و ۲۴ هتل به مجموعه هتل‌های استان فارس اضافه خواهد شد.

وی ضمن درخواست از سرمایه گذاران این منطقه برای مشارکت بیش از پیش در راه اندازی پروژه‌های گردشگری خاطرنشان کرد: در دولت دوازدهم ۴۵۰۰ موافقت اصولی در کل کشور صادر شده و حدود ۲۰۰هزارمیلیاردتومان حجم سرمایه‌گذاری پروژه در حال ساخت گردشگری کشور است.

مونسان وزارت میراث فرهنگی قلعه اژدهاپیکر باغ نشاط لار
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر