کد خبر: 802582 A

نمایشگاه عکس «جنگ خاموش» در گالری محیطی خانه هنرمندان ایران دایر است.

به گزارش ایلنا، نمایشگاه گزیده‌ای از مجموعه عکس‌های مهدی حسینی با عنوان «جنگ خاموش» درباره تحریم‌های دارو و دلالان دارویی در کشور است که در گالری محیطی خانه هنرمندان ایران دایر است.

سید مهدی حسینی با اشاره به برگزاری این نمایشگاه اظهار داشت: ‌تحریم‌های دارویی ایران برای بیماران خاص و خانواده‌‌شان خیلی سخت بود، گران شدن دارو وکمیاب شدن آن باعث شد برخی توانایی خرید دارو را نداشته باشند که در برخی موارد باعث مرگ بیمار می‌شد.

وی ادامه داد: تحریم‌های دارویی جنگی خاموش و به دور از هیاهو و جنجال رسانه‌ای بود که بیماران و خانواده‌های آنان را مظلومانه قربانی دلالان تحریم‌ها کرده بود.

این هنرمند افزود: پدر خودم نیز مبتلا به بیماری سیروز کبدی بود و ما در تحریم‌‌های دارویی قرار داشتیم، همین موضوع برای من انگیزه شد و تصمیم گرفتم تا این تحریم را به تصویر بکشم، تعداد ۵۵ فریم عکس از زندگی بیماران خاص و دردها و رنج‌های درونشان را به تصویر کشیدم که ۱۸ قطعه آن در گالری محیطی خانه هنرمندان به نمایش درآمده است.

حسینی گفت: این عکس‌ها نه تنها بیان دردها و رنج‌ بیماران است بلکه به جریان‌های اجتماعی آن روزهای ایران نیز توجه دارد و معضلات اجتماعی‌ که تنها یکی از جنگ‌های خاموش جامعه‌ ما در ده سال گذشته است را به نمایش گذاشته شده است.

وی بیان داشت: در تهیه این مجموعه محمدمهدی رحیمیان، فرهاد سلیمانی، محمد نوروزی، سعید کیائی، محمد حسین ایروانی و مرضیه شفیع خانی همکاری کردند که از آنها تشکر می‌کنم.

نمایشگاه عکس «جنگ خاموش» که با حمایت چاپ کوفا برگزار شده است، تا ۳۰ شهریور در گالری محیطی خانه هنرمندان ایران میزبان علاقه‌مندان است.

خانه هنرمندان ایران بیماران خاص تحریم‌های دارو دلالان دارو
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر