کد خبر: 802443 A

مدیرکل هنرهای نمایشی و رییس سازمان فرهنگی و هنری شهرداری تهران در پیام‌هایی جداگانه، درگذشت هنرمند فقید، داریوش اسدزاده را تسلیت گفت.

به گزارش ایلنا، متن پیام مدیرکل هنرهای نمایشی برای تسلیت درگذشت داریوش اسدزاده به شرح زیر است:

«درگذشت مردی را به هنرمندان و هنردوستان کشورم، تسلیت می‌گویم که در توصیف نسبت خود با تئاتر می‌گفت: «ما از پایه‌گذاران تئاتر ایران بودیم که از بین آن‌ها فقط من زنده‌ام.»

مردی که تئاتر حرفه‌ای را از سیاه‌بازی شناخت و ۷۸ سال پیش از این، در سال ۱۳۲۰ با آن پیوند خورد.

اکنون این سرمایه بی‌مانند از بین ما رفته است. او ۹۶ سال در سایه‌سار عشق زیست و از خاطرمان نخواهد رفت که این تاریخ گویای تئاتر ایران چگونه از ذوق و اشتیاقش به این هنر در طول سالیان سخن می‌گفت.

در پایان به جاست درگذشت هنرمند والامقام جناب داریوش اسدزاده را به اهالی محترم تئاتر و سینمای ایران و خانواده ارجمند ایشان هم تسلیت بگویم.»

 پیام تسلیت رییس سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران

رییس سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران در پی درگذشت داریوش اسدزاده بازیگر سینما، تئاتر و تلویزیون پیام تسلیتی صادر کرد.

سعید اوحدی رییس سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران در پی درگذشت داریوش اسدزاده پیام تسلیتی صادر کرد که در ادامه می‌خوانید.

«انا لله و انا الیه راجعون

هرگاه یکی از اصحاب فرهنگ ایران زمین، از دنیای فانی به دنیای باقی سفر می‌کند، آنچه برای زندگان به یادگار می‌ماند، سیاهه فعالیت‌های فرهنگی اوست. مرحوم «داریوش اسدزاده» هم از زمره افرادی است که در عرصه‌های گوناگونی از بازیگری، تدریس، کارگردانی، پژوهشگری و نویسندگی، آثار بسیاری از خود به جای گذارده است. 

هنرمند مردم‌داری که با وجود تحصیلات عالیه دکترا (هنر و معماری در رشته هنر حرفه‌ای، همان ادبیات هنر از دانشگاه تهران)، فارغ از عناوین رسمی و به عشق حضور مستمر در میان مردم هنردوست،که در ادوار مختلف تاریخی آن را تجربه کرده بود، آرزومند تجربه زندگی در صدسالگی بود که حضرت حق، این آرزو را به گونه‌ای دیگر تعبیر کرد و زنده ماندن او را در آثار بسیار زیادی که به جا گذاشته، برایمان معنی کرد.

اینجانب درگذشت این هنرمند متعهد را به همه اصحاب فرهنگ و هنر ایران و خانواده محترم ایشان، تسلیت گفته و رحمت الهی را برای وی، از خداوند متعال خواستارم.»

پیام تسلیت داریوش اسدزاده
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر