کد خبر: 802179 A

قطعه بی‌کلام «حصار» کاری از معین بحیرایی آهنگساز جوان ساخته و منتشر شد.

به گزارش ایلنا، معین بحیرایی به تازگی قطعه‌ای بی‌کلام را منتشر کرده که «حصار» نام دارد.

اثر  تلفیقی «حصار» به آهنگسازی معین بحیرایی یک قطعه بی‌کلام است که با محوریت استفاده از ساز سنتور به عنوان ساز اصلی در کنار سازهایی نظیر پیانو، گیتار،  ویولن و بیس ساخته شده است.

آهنگسازی، تنظیم و نوازندگی سنتور «حصار» بر عهده معین بحیرایی، میکس و مسترینگ و گیتار آرمین اکرامیان، ویولن بهنام حیدری و بیس با آرین مهبادی بوده است.

این قطعه در گام رِمینور تنظیم شده است و در آن از سنتور به عنوان یک ساز موسیقی پاپ استفاده شده است. سنتور علاوه بر نواختن ملودی وظیفه پرکردن فضاهای هارمونیک با استفاده از تکنیک آرپژ (به اصطلاح پیانویی) را دارد.

این قطعه به همراه ویدیو کلیپ آن با مجوز رسمی از وزارت محترم فرهنگ و ارشاد اسلامی تهیه شده است و به زودی قطعات بی‌کلام و باکلام بیشتری از این هنرمند خواهیم شنید.

گفتنی است چندین سال است که جای موزیک بی‌کلام پاپ در فضای موسیقی ایران به شدت مشهود است و متاسفانه کمتر آهنگسازی تن به ساختن موسیقی می‌دهد که کلام روی آن نباشد، موسیقی‌ای که مخاطب در آن بیش از فضاسازی، شنونده ملودی و تمی مشخص باشد. بحیرایی این قطعه را با این هدف و بر همین اساس ساخته است.

قطعه بی‌کلام «حصار»، بشنوید و دانلود کنید؛

وزارت ارشاد آلبوم کنسرت تالار رودکی بنیاد رودکی تالار وحدت خانه موسیقی دفتر موسیقی سنتور موسیقی تلفیقی معین بحیرایی معین بحیرایی در«حصار» در قالب یک قطعه بیکلام منتشر شد
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر