کد خبر: 802012 A

همزمان با روز ملی سینما؛

در نمایشگاهی که قرار است به زودی در خانه موزه بتهوون برپا شود اسنادی از هنرمندانی چون پروین ملکوتی، حسین واثقی تبریزی، پیمانه وطن پرست، هوشنگ بهشتی، محمود طرازکوهی، مریم معترف، حسین مدنی، ایرج طاهری، زاوان اوهانیان، به نمایش گذاشته می‌شود.

به گزارش ایلنا، همزمان با فرا رسیدن روز جهانی سینما، خانه موزه بتهوون دربخش های مختلف این مجموعه آثار و اسناد منتشر شده در حوزه موسیقی فیلم را درمعرض نمایش قرار می‌دهد.

بابک چمن آرا (مدیر خانه موز بتهوون) ضمن اعلام این خبر گفت: ما در گنجینه شخصی خانه موزه بتهوون حدود هفت هزار سند داریم که یکی از دلایل تاسیس خانه موزه هم ایجاد فرصتی برای نمایش این اسناد بود و بنا داریم با توجه به مناسبت‌های مختلف این اسناد را به نمایش بگذاریم. در حال حاضر با توجه به اینکه در آستانه روز جهانی سینما قرار داریم، قرار است اسناد و خاطرات موسیقی فیلم که مربوط به گنجینه شخصی خانه موزه بتهوون (چمن آرا) است در این مرکز فرهنگی به نمایش گذاشته می‌شود. نکته قابل ذکر اینکه در این نمایشگاه اصل آثار و اسناد به نمایش گذاشته می‌شود.

وی افزود: موسسه انتشاراتی آهنگ روز در سال‌های قبل انقلاب جزو اولین ناشرانی بوده که در عرصه تولید و انتشار موسیقی فیلم فعالیت کرده است. در نمایشگاهی که قرار است به زودی در خانه موزه بتهوون برپا شود اسنادی از هنرمندانی چون پروین ملکوتی، حسین واثقی تبریزی، پیمانه وطن پرست، هوشنگ بهشتی، محمود طرازکوهی، مریم معترف، حسین مدنی، ایرج طاهری، زاوان اوهانیان، اصغر زارع، ابوالقاسم زارعی، پرویز غیاثیان، امیر پازوکی، سلیمان اکبری و همایون خرم و....به نمایش گذاشته می‌شود.

چمن آرا اضافه کرد: این موسسه انتشاراتی در سال های پس از انقلاب هم با عنوان آوای خورشید کار خود در عرصه تولید وانتشار موسیقی فیلم را ادامه داد و با هنرمندانی چون فریدون شهبازیان، کارن همایونفر، کیوان هنرمند، رامین بهنا و محمدرضا درویشی و... کار کرده است که به زودی اسناد این همکاری ها در معرض بازدید عموم قرار می گیرد.

نمایش اسناد و خاطرات موسیقی فیلم از گنجینه شخصی خانه موزه بتهوون (چمن آرا) از روز پنجشنبه هفتم شهریور آغاز می شود و بازدید از این اسناد برای عموم آزاد است.

خانه موزه بتهوون ۱۵ شهریورماه سال گذشته (۱۳۹۷) افتتاح شد و به زودی جشن یکسالگی این خانه موزه برگزار می شود.

این مجموعه فرهنگی-هنری واقع در خیابان کریمخان زند، خیابان میرزای شیرازی ، شماره 69 نبش کوچه یازدهم است و علاقمندان می توانند همه روزه از ساعت ۹ تا ۲۲ از این مجموعه بازدید کنند.

تلویزیون وزارت ارشاد نمایش سینما بنیاد رودکی بابک چمن آرا دفتر موسیقی روز ملی سینما خانه موزه بتهوون نمایش اسناد و خاطرات موسیقی فیلم در خانه موزه بتهوون مدیر خانه موز بتهوون
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر