کد خبر: 801908 A

اثر کانسپچوال آرت لیلا فرزانه و کامران افشار نادری در دیوار ورودی موسسه تمدن اسلامی لیون فرانسه که اواسط ماه آینده میلادی افتتاح می‌شود، نصب شده است.

به گزارش ایلنا،‌ "درخت زندگی" عنوان این اثر چشمگیر سرامیکی است که ۹ متر و نیم در ۳ متر و نیم ابعاد آن است و ۳۵۰۰ قطعه سرامیکی و ۶۳۰ هرم که هر هرم از ۱۰-۱۲ وجه آینه و سرامیک تشکیل شده را کنار هم دارد. این دو هنرمند ایرانی دو سال تمام برای خلق و نصب این اثر شاخص وقت صرف کردند.

لیلا فرزانه سرامیست شناخته شده و کامران افشار نادری که دکترای معماری را از ایتالیا اخذ نموده و همواره هنر را از دریچه معماری پیگیری کرده است "درخت زندگی" را بر مبنای هنر ایران و اشتراکات فرهنگی سایر ملل خلق کرده‌اند. اثری که زیر ساخت آن سرامیک است اما در آن خط نستعلیق، نور، رنگ و آیینه نقش محوری دارند؛ غیر از همه اینها مهندسی و سازماندهی این سازه بزرگ و کنارهم نشاندن آن همه قطعه ریز، دستاورد بزرگ دیگر این پروژه است.

موسسه تمدن اسلامی با مشارکت کشورهایی مانند عربستان، امارات، قطر… اواسط سپتامبر در لیون افتتاح می‌شود و این اثر ایرانی تنها کار هنری این مجموعه است که در ورودی این ساختمان مجلل خودنمایی می‌کند.

موسسه تمدن اسلامی لیون با حضور مقامات بلند پایه فرانسه افتتاح خواهد شد.

لیون فرانسه درخت زندگی هنرمند ایرانی موسسه تمدن اسلامی لیون فرانسه کانسپچوال آرت آینه و سرامیک
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر