کد خبر: 799509 A

نمایشگاه نقاشی بناهای تاریخی هندوستان با عنوان «شگفتی‌های معماری هندوستان» با همکاری مرکز فرهنگی سفارت هندوستان در مجموعه میراث جهانی کاخ گلستان ۲۸ مرداد به نمایش گذاشته می‌شود.

به گزارش ایلنا، مسعود نصرتی (مدیر مجموعه میراث جهانی کاخ گلستان) گفت: نمایشگاه نقاشی بناهای تاریخی هندوستان با عنوان «شگفتی‌های معماری هندوستان: بازنمایی با آبرنگ» در هفتادمین سال برقراری روابط دیپلماتیک هندوستان و ایران با همکاری مرکز فرهنگی سفارت هندوستان و مجموعه میراث جهانی کاخ گلستان برگزار می‌شود.

وی افزود: در این نمایشگاه ۲۴ اثرآبرنگ از «کاشینات داث» نقاش هندی به‌ مدت یک ماه در عمارت شمس العماره به نمایش گذاشته می‌شود. در کنار این نمایشگاه منتخبی از ۴۰ اثر فتوگرافی آلبوم خانه کاخ گلستان با موضوع جلوه‌هایی از هند شامل بناها، اماکن، مقابر، مناره‌ها و شهرهای کلکته، دکن، بمبئی، تصاویری از مردم شناسی این کشور و منتخبی از مبلمان چوبی اهدایی کشور هند به پادشاهان دوره قاجار به نمایش در می‌آید.

علاقه مندان به هنرهای نقاشی و عکاسی برای بازدید از این نمایشگاه می‌توانند از ۲۸ مرداد تا ۲۷ شهریور از ساعت ۹ تا ۱۷ به مجموعه میراث جهانی کاخ گلستان واقع در میدان ارگ مراجعه کنند.

9

هندوستان شمس العماره نمایشگاه نقاشی کاخ گلستان میراث جهانی کاخ گلستان شگفتی‌های معماری هندوستان معماری هندوستان سفارت هندوستان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر