کد خبر: 798955 A

سخنگوی هیات رئیسه مجلس خبر داد:

سخنگوی هیات رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: قانون تشکیل وزارت میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری به تایید شورای نگهبان رسیده و ابلاغیه آن از سوی رئیس مجلس شورای اسلامی به رئیس جمهوری ارسال شده است.

به گزارش ایلنا، اسدالله عباسی (سخنگوی هیات رئیسه مجلس) در حاشیه جلسه علنی امروز- شنبه-مجلس شورای اسلامی جمع خبرنگاران گفت: بر اساس اصل ۱۲۳ قانون اساسی طرح یک فوریتی که همکاران در خصوص تشکیل وزارت میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری به مجلس ارائه داده بودند، به تصویب مجلس و تایید شورای نگهبان رسید؛ امروز تشکیل این وزارتخانه از سوی ریاست مجلس شورای اسلامی به رئیس جمهوری ابلاغ شد.

وی افزود: رئیس جمهوری وقت دارند تا ۵ روز این را به روزنامه رسمی ارائه دهند و پس از اعلام در روزنامه رسمی، تا ۱۵ روز وقت دارند که به تشکیل وزارت میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، اقدام کنند.

سخنگوی هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی ادامه داد: پیشنهاد مجلس این است که دولت تا نیمه اول شهریور ماه وزاری پیشنهادی خود را برای وزارت میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری و همچنین وزارت آموزش و پرورش معرفی کند.

عباسی افزود: دولت وزاری پیشنهادی خود را در دو وزارت آموزش و پرورش و میراث فرهنگی معرفی کند تا مجلس هر چه سریع‌تر در مورد صلاحیت و شایستگی وزرای پیشنهادی برای این وزارتخانه‌ها تصمیم‌گیری کند.

وی ابراز امیدواری کرد: روابط بین مجلس و دولت محکم‌تر و قوی‌تر شود تا در تحقق اهداف نظام جمهوری اسلامی موفق‌تر باشند.

نماینده رودسر و املش در مجلس در پاسخ به سوالی درباره گمانه‌های امتناع دولت از تشکیل وزارت میراث فرهنگی گفت: به صلاح است که دولت این کار را نکند و نباید در برابر عزم و اراده مجلس امور را به هیات حل اختلاف ارجاع دهد.

وی همچنین از برگزاری جلسه غیرعلنی مجلس در هفته‌های آتی خبر داد و گفت:  اگر دولت وزاری پیشنهادی خود را به مجلس معرفی کند، احتمالا این جلسه در هفته دوم شهریور تشکیل شود.

علی لاریجانی (رئیس مجلس شورای اسلامی) نیز طی نامه‌ای قانون «تشکیل وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی»  را به حسن روحانی رئیس جمهور ابلاغ کرد.

سخنگوی هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی وزارت میراث فرهنگی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر