کد خبر: 798455 A

مونسان مطرح کرد:

رئیس سازمان میراث‌فرهنگی با حضور در مجموعه مصلای تهران از بخش‌های مختلف آن بازدید کرد.

به گزارش ایلنا، علی‌اصغر مونسان در این بازدید که محمدحسن طالبیان معاون میراث‌فرهنگی و ولی تیموری معاون گردشگری سازمان میراث‌فرهنگی نیز حضور داشتند، بر تقویت همکاری‌های سازمان میراث‌فرهنگی و مجموعه مصلای تهران تأکید کرد.

رییس سازمان میراث فرهنگی از ماکت‌خانه، گنبد در حال احداث، ایوان، حیاط، شبستان و دیگر بخش‌های مصلای تهران بازدید و از نزدیک در جریان عملیات عمرانی و اقدامات فرهنگی مصلای تهران قرار گرفت.

در این بازدید، معاون فرهنگی مصلای تهران نیز که به‌همراه تنی چند از مدیران مصلا، معاون رئیس‌جمهوری را همراهی می‌کردند، توضیحاتی را در خصوص فعالیت‌های فرهنگی مصلای تهران به دکتر مونسان ارائه کرد.

رئیس سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری همچنین از موزه در حال احداث در مصلا تهران بازدید کرد.

در این موزه اشیا، هدایا، نامه‌ها و دلنوشته های اقشار مختلف مردم که در طول چهار دهه اخیر به مقام معظم رهبری اهدا یا ارسال شده جمع‌آوری شده تا به نمایش درآید.

همچنین در این موزه در حال احداث عکس‌ها و اسناد مختلف مرتبط با زندگی و فعالیت رهبر انقلاب از سال‌های ابتدایی انقلاب تاکنون ازجمله سفرهای استانی، دیدار با اقشار مختلف مردم، حضور در منزل خانواده‌های شهدا و ... برای علاقه‌مندان موجود است و به نمایش گذاشته خواهد شد.

 مونسان در حاشیه این بازدیدها با اشاره به جایگاه نماز جمعه و نیز جایگاه و نقش مجموعه مصلای تهران از این مجموعه به‌عنوان یک ظرفیت بزرگ فرهنگی در قلب تهران یاد کرد و گفت: «مصلای تهران به‌عنوان یک مکان فرهنگی مهم در پایتخت می‌تواند برای گردشگران خارجی که به ایران سفر می‌کنند محلی دیدنی و حائز اهمیت باشد.»

او افزود: «عمده گردشگرانی که به ایران می‌آیند گردشگران فرهنگی هستند؛ ازاین‌رو وجود محلی فرهنگی در قلب تهران و برگزاری باشکوه نماز جمعه به‌صورت هفتگی در این محل و حضور منسجم و چندده‌هزار نفری مردم در صفوف نماز جمعه، برای گردشگران خارجی یک شگفتی به‌حساب می‌آید.»

رئیس سازمان میراث‌فرهنگی با پیشنهاد اختصاص محوری برای حضور و بازدید گردشگران خارجی در مصلای تهران، تأکید کرد: «دیدن نماز باشکوه جمعه و نیز بازدید از مجموعه بزرگ مصلا که برای آن در آینده حتی بازارچه صنایع‌دستی و بازار مبتنی بر فرهنگ ایرانی‌اسلامی تدارک دیده شده، برای گردشگران خارجی از اهمیت بالایی برخوردار است و می‌تواند در انتقال ارزش‌های فرهنگی کشورمان به سایر کشورها مؤثر باشد.»

او افزود: «تقریباً تمام گردشگران خارجی که به ایران سفر می‌کنند، خصوصاً گردشگران اروپایی بعد از بازگشت به کشور خود به سفیر فرهنگی ایران تبدیل می‌شوند و ظرفیت‌های فرهنگی و جاذبه‌های گردشگری کشورمان را معرفی می‌کنند.»

 مونسان به موزه هدایای مردمی به رهبر انقلاب در مصلا اشاره کرد و افزود: «به‌طور حتم این موزه می‌تواند به یکی از موزه‌های دارای بازدیدکننده بالا در کشور تبدیل شود و نشان دادن و ترسیم فضای صمیمی ارتباط رهبر معظم انقلاب با مردم مهم‌ترین ویژگی این موزه است. سازمان میراث‌فرهنگی و به‌طور خاص اداره‌کل موزه‌های سازمان برای همکاری با مصلا در خصوص این موزه آمادگی کامل دارد.»

سازمان میراث فرهنگی مصلای تهران
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر